Okręt ma na pokładzie 100 najnowocześniejszych samolotów a towarzyszy mu 20 mniejszych okrętów i łodzi podwodnych.

USS George Bush w towarzystwie 17 mniejszych okrętów i trzech łodzi podwodnych zbliża się Morza Czarnego – donosi telewizja TSN.Na razie lotniskowiec znajduje się u brzegów Grecji, około 600 mil od Krymu. Jednak skuteczny zasię zanjdujących się na jego pokładzie samolotów to 2000 mil.

Eksperci twierdzą, że szanse na to, by George Bush wszedł do akwenu Morza Czarnego są niewielkie, ze względu na przeszkodę jaką są płytkie wody i most łączący oba brzegi Stambułu. Nie dotyczy to jednak statków eskortujących.

Tsn.ua/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jkm_ci :

  MSZ Rosji krytykuje ambasadora Ukrainy przy ONZ

  Jako „bluźnierstwo” określiło we wtorek MSZ Rosji oświadczenie ambasadora Ukrainy przy ONZ Jurija Serhejewa, że „przedstawione przez ZSRR podczas procesu norymberskiego oskarżenia pod adresem ukraińskich nacjonalistów zostały sfabrykowane”.
  „Wypowiedziami takimi oficjalny przedstawiciel Ukrainy obraża pamięć ofiar II wojny światowej, Rosjan, Ukraińców, Żydów, Polaków, obywateli innych narodowości, bestialsko zamordowanych przez popleczników faszystów z grona ukraińskich nacjonalistów” – oznajmił rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz.To stanowisko Rosjan wyrażnie obnaża głupotę polskich władz w tym Prezydenta i Premiera.

  Podkreślił, że „dowody tych ciężkich zbrodni są znane”. – Jesteśmy gotowi zapoznać z nimi pana Serhejewa – zaproponował.

  Według rosyjskiej telewizji państwowej Kanał 1 ukraiński dyplomata oświadczył, że „Związek Radziecki spotwarzył Stepana Banderę i jego współbojowników, przedstawiając ich jako zbrodniarzy, a nie jako prawdziwych patriotów i bojowników o niepodległość”.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-msz-rosji-krytykuje-ambasadora-ukrainy-przy-onz,nId,1351996?parametr=fakty_wntt&utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox