Wesley Clark amerykański generał w stanie spoczynku, który w 1999 dowodził atakiem na Jugosławię, oskarża Polskę o chwiejne stanowisko i sugeruje aby zaczęła wysyłać broń Ukraińcom.

Na konferencji think-tanku Atlantic Council Clark mówił: „Narody państw Europy Wsochdniej czują już presję ze strony Rosji, a tymczasem niektórzy polityczni liderzy już zmieniają swoją pozycję. Na przykład Polska miała zamiar sprzedawać Ukrainie uzbrojenie, ale potem nie byli już skłonni do jego przekazania”. Clark retorycznie nastawał na stanowisko polskich władz mówiąc „może moja wypowiedź zostałaby sprostowana gdyby był tutaj przedstawiciel polskiej ambasady, który wstałby i oświadczył – Nie, Polska będzie wspierać Ukrainę, przekaże uzbrojenie”. Po dłuższej pauzie dodał – „Nie słyszę by ktoś to powiedział”.

atlanticcouncil.org/kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • jaroslaus
   jaroslaus :

   dokładnie to powiedział: „there is no place in modern Europe for ethnically pure states. That’s a 19th century idea, and we are trying to transition into the 21st century, and we are going to do it with multiethnic states.”. Nie wiem kogo miał na myśli mówiąc „my to zrobimy” – USA? czy może raczej żydomasonerię?

 1. perun
  perun :

  Takie małe kraje, jak Czechy i Węgry, mają polityków z jajami. W Czechach Zeman, a przed nim Klaus, na Węgrzech Orban, to politycy, dla których słowo suwerenność nie jest pustym frazesem. Niestety w Polsce politycy merdają ogonami na każde skinienie swojego waszyngtońskiego pana. I jak tu być dumnym Polakiem ?

 2. wiarus
  wiarus :

  Z szacunkiem dla stopnia, lecz pogardą dla czynów:
  przykład byłej Jugosławii pokazuje, dlaczego gen. Clark nie powinien się wypowiadać publicznie. Dodatkowo szczytem chamstwa i głupoty jest pouczanie innych, w sprawach w których jest się kompletnym ignorantem.