Zespół ds. wielofunkcyjnych pojazdów bojowych nowej generacji armii amerykańskiej (NGCV CFT) ogłosił w czwartek, że otrzymał nowy bojowy pojazd robotyczny w wariancie M (średni).

Ja poinformował w czwartek zespół amerykańskiej armii ds. wielofunkcyjnych pojazdów bojowych nowej generacji (NGCV CFT), grupa otrzymała nowy bojowy pojazd robotyczny w wariancie M.

W poście NGCV CFT czytamy: „Robot bojowy (M) przybył dzisiaj. Wykuwamy przyszłość? Lepiej w to uwierzcie!”

Zobacz też: Lądowe bezzałogowce bojowe na pierwszej linii – wyniki gry wojennej RAND Corp.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Nowy RCV-M, powszechnie znany jako robotyczny mini-czołg, jest rozwijany w ramach programu Army Combat Vehicle Next Generation, który z kolei stanowi część „wielkiej szóstki” priorytetów amerykańskiej armii.

Główny cel projektu RCV – stworzenie kolejnej generacji pojazdów, które są nie tylko bardziej zabójcze i bardziej wytrzymałe niż obecne platformy bojowe, ale znacznie mniejsze, lżejsze i bardziej paliwooszczędne.

RCV-Medium to lekki, bezzałogowy pojazd bojowy, który może być transportowany samolotem C-130 lub śmigłowcem.

Zobacz też: Zautomatyzowany pojazd pancerny od Milrem Robotics i John Cockerill Defense

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Nowe pojazdy bojowe będą wyposażone w najnowocześniejsze funkcje, takie jak zdalna wieża na działo kal. 25 mm lub bardziej zabójcze systemy broni, 360-stopniowe kamery orientacyjne i ulepszone zdalne stacje. Według informacji zdolność pojazdu do widzenia w dół stromego terenu musi zostać poprawiona aby zapobiec przewróceniu się pojazdu.

Nowy RCV będzie również w stanie dotrzymać kroku piechocie i innym pojazdom opancerzonym podczas manewrów terenowych i poruszania się po utwardzonych ulicach i autostradach.

Według doniesień medialnych, amerykańska armia przewiduje wykorzystanie RCV jako „zwiadowców” i „eskorty” dla załogowych wozów bojowych.

Zobacz też: Według rosyjskiej korporacji Rostec pojazd robotyczny Udar będzie w stanie samodzielnie poruszać się po polu bitwy

Kresy.pl/U.S. Army

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz