Zdaniem ambasadora Ukrainy w Warszawie Andrija Deszczycy to rosyjskie służby specjalne celowo prowokują Polaków do konfliktu z Ukraińcami.

Deszczyca mówił na ten temat w wywiadzie dla Hromadskiego Radia.

„W Polsce bardzo aktywnie pracują rosyjskie specsłużby, które podburzają do ochłodzenia między dwoma krajami. Przebiega to szczególnie w internecie. Pojawia się bardzo dużo komentarzy nieznanych autorów, którzy prowokują do konfrontacji, tworzą napięcie. Jest to w interesie trzeciej strony”– powiedział Deszczyca.

Ambasador podkreślił, że w kontekście rosyjskiej agresji w Donbasie Ukraina jest dla Polski ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Wcześniej ambasador stwierdził, że w związku z przyjętym przez polski sejm uchwałą o uznaniu rzezi wołyńskiej za ukraińskie ludobójstwo, należy zorganizować spotkanie parlamentarzystów obu krajów.

unian.net/KRESY.PL

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • sylwia
   sylwia :

   Gołosłowna demagogia. Polskiej niechȩci do Ukraińców nie byłoby gdyby nie ukraińskie ludobójstwo polskich rodzin w polskich województwach wołyńskim, tarnopolskm, stanisławowskim i w całej Małopolsce, w 44-tym na Woli i Ochocie i radosnego ukraińskiego sojuszu z hitlerowskim najeźdźcą, który zamierzał wymordowaċ wszystkich Polaków (Generalplan Ost). Nigdy siȩ za to nie pokajali. Ukraińcy to nasi śmiertelni wrogowi. Albo my ich albo oni nas.

 1. pro_patria
  pro_patria :

  A ten przygłup nadal pierdzieli swoje kretyńskie interpretacje niechęci Polaków do motłochu. Jest w naszym kraju dostatecznie długo by wiedzieć, że za nienawiść Polaków do zbrodniczej dziczy upaińskiej odpowiada ponad 400-letnia historia brutalnych mordów dokonywanych na Polakach w chwilach gdy dzicz tylko miała okazję oraz obecne wrogie nam działania ze strony motłochu zarówno w banderlandzie jak i na terenie RP. To nie agenci rosyjscy, oni nie muszą robić nic, to wy upaińcy przyczyniliście się do nienawiści kwitnącej i stale wzrastającej wśród narodu polskiego. Poniał przygłupie ??

 2. beresteczko1651
  beresteczko1651 :

  Ja bym tu zwrócił uwagę na nastepujące sprawy:
  – z tej wypowiedzi możemy się dowiedzieć, że można „podburzać do ochłodzenia” co jest określeniem całkowicie pozbawionym logiki i świadczy o poziomie intelektualnym tego ukra
  – Polacy nabierają właściwego stosunku do ukrów, inaczej ich ambasador nie reagowałby tak histerycznie
  – internetowe wpisy ostrzegające przed banderowskim zagrożeniem odnoszą skutek, są dla ukrów bolesne i jako takie warte kontynuowania
  – według tego ukra, który reprezentuje stanowisko całej ichniej administracji, to nie Polska jest ważna dla ukrainy ale ukraina dla Polski, co pożytecznym dla banderowskiej ukrainy idiotom w polskiej administracji, polityce i mediach powinno dać do myślenia (oczywiście jeśli procesy tego rodzaju nie przerastają ich możliwości)

 3. scorpio
  scorpio :

  Ty benderowski smieciu i gnido reprezentujacy barbarzynska Upadline ktora bestialsko morduje swoich obywateli jak smiesz bezpodstawnie twierdzic ze rosyjskie specsluzby napuszczja Polakow na twoich upadlinskich banderowcow. Ja jestem obywatelem Kanady urodzonym w Polsce i pomimo ze nie nie mam obywatelstwa polskiego to czuje sie Polakiem i tak zostanie do konca moich dni pomimo ze nie jestem zwolennikiem ani PIS, PO, SLD, PSL czy Nowoczesnej ktore to ugrupowania liza tylki i robia laski nie tylko Brukseli, USA ale takze wam upadlincom. Nigdy ale to nigdy Polacy nie wybacza wam banderowskim upadlincom dopoki nie zniknie wszelkiego typu glorifikacja i upamietnianie waszych „hierojow” bestialskich mordercow i ludobojcow. A najlepiej bedzie jesli ta wasza UPAdlina zniknie z mapy swiata , zostanie wcielona do Rosji a wy upadlinscy banderowcy wlacznie z toba zostana zeslani tam gdzie jest wasze miejsce tzn, na Syberie abyscie tam w obozach pracy mogli sobie do woli gloryfikowac swoich „idoli”

 4. baciar
  baciar :

  najwiecej w Polsce dziala milosnków banderyzmu i to całkiem legalnie zwiazek ukrainców z nie jakim tymą do którego jeszcze państwo dopłaca sami sieja klamstwa o zbrodniach banderowców i zwalaja to na moskali sami prowokuja Polaków i szukaja winnych typowe myslenie upadlinca ale cóz z tym zrobić jesli rząd milczy i nie sciga tego z urzędu mało tego karze swoich obywateli za prawdę

 5. zefir
  zefir :

  Banderowiec Andrij Deszczyca pełniąc funkcję ambasadora UPAdliny w Warszawie,gra Polakom na nosie antyrosyjską nutkę realizując uchwałę krajowego prowidu OUN z dnia22 VI 1990r.Przypomnijmy jej fragmenty: „Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce,podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie,pamiętając,że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…”===”…popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski.Katyń,wywózki na Sybir,zbrodnie NKWD i UB.Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA.Podkreślać z całą mocą,że pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy(vide Michnik).Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców,pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie.żaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienie Polski,co pozwoli w przyszłości podporządkowaćpaństwo polskie ukraińskim interesom narodowym.”Zresztą nie tylko gierki Deszczycy,ale również PO-PIS-dzielczych dygnitarzy ,też zwane „polityką” zmierzają do przyszłego podporządkowania Polski UPAdlińskim interesom.

 6. algirdaitis
  algirdaitis :

  Sadzac po mordzie ten Deszczyca to wredny tepy banderowiec. Sadzac po wypowiedziac to albo tepy uzyteczny idiota Kremla, tak jak ten caly idiotyczny rzad w Kijowie z jego nowymi bohaterami (bestialskimi mordercami niewinnych bezbronnych cywili) albo po prostu najprawdziwszy agent Moskwy, ktory za zadanie ma storpedowanie pojedniania polsko-ukrainskiego. Co by nie powiedziec i co by to nie bylo dziala na korzysc Rosji i na szkode Polski i Ukrainy.