Zdaniem ambasadora Ukrainy w Warszawie Andrija Deszczycy to rosyjskie służby specjalne celowo prowokują Polaków do konfliktu z Ukraińcami.

Deszczyca mówił na ten temat w wywiadzie dla Hromadskiego Radia.

„W Polsce bardzo aktywnie pracują rosyjskie specsłużby, które podburzają do ochłodzenia między dwoma krajami. Przebiega to szczególnie w internecie. Pojawia się bardzo dużo komentarzy nieznanych autorów, którzy prowokują do konfrontacji, tworzą napięcie. Jest to w interesie trzeciej strony”– powiedział Deszczyca.

Ambasador podkreślił, że w kontekście rosyjskiej agresji w Donbasie Ukraina jest dla Polski ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Wcześniej ambasador stwierdził, że w związku z przyjętym przez polski sejm uchwałą o uznaniu rzezi wołyńskiej za ukraińskie ludobójstwo, należy zorganizować spotkanie parlamentarzystów obu krajów.

unian.net/KRESY.PL

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   sylwia :

   Gołosłowna demagogia. Polskiej niechȩci do Ukraińców nie byłoby gdyby nie ukraińskie ludobójstwo polskich rodzin w polskich województwach wołyńskim, tarnopolskm, stanisławowskim i w całej Małopolsce, w 44-tym na Woli i Ochocie i radosnego ukraińskiego sojuszu z hitlerowskim najeźdźcą, który zamierzał wymordowaċ wszystkich Polaków (Generalplan Ost). Nigdy siȩ za to nie pokajali. Ukraińcy to nasi śmiertelni wrogowi. Albo my ich albo oni nas.

 1. Avatar
  pro_patria :

  A ten przygłup nadal pierdzieli swoje kretyńskie interpretacje niechęci Polaków do motłochu. Jest w naszym kraju dostatecznie długo by wiedzieć, że za nienawiść Polaków do zbrodniczej dziczy upaińskiej odpowiada ponad 400-letnia historia brutalnych mordów dokonywanych na Polakach w chwilach gdy dzicz tylko miała okazję oraz obecne wrogie nam działania ze strony motłochu zarówno w banderlandzie jak i na terenie RP. To nie agenci rosyjscy, oni nie muszą robić nic, to wy upaińcy przyczyniliście się do nienawiści kwitnącej i stale wzrastającej wśród narodu polskiego. Poniał przygłupie ??

 2. upadlina
  upadlina :

  deszczyca to skompromitowana banderowska ku*wa, której nikt nigdzie nie chciał, oprócz oczywiście „naszych” przygłupów, którzy przygarnęli jełopa jako ambasadora banderowskiej upadliny!!………Te wszystkie banderowskie barany mnie zadziwiają !!……….Uważają, że Polacy tak kochają banderowskich upadlińców, że wręcz niemożliwe jest, że to oni tak plują na banderowskie plemię!!……..Często spotykamy się z taką retoryką banderowskich trolli !!……..Tylko Ruscy mogą tak wyzywać upadlińskie ścierki, bo Polacy przecież od zawsze żyli w zgodzie z banderowcami upadlińskimi i mają ich za dobrych kumpli !!………..Deszczyca pier**li to samo!!………Tak jakby nie było ludobójstwa wołyńskiego i setek tysięcy bestialsko zamordowanych Polaków przez upadlińskie ku*wy !!………Deszczyca, poj*bie banderowski, idź i jebnij się tym brzydkim ryjem o kant kibla i pojmij, że po ludobójstwie wołyńskim i w obecnej sytuacji, gdy ku**sie zaje**ny gloryfikujecie ludobójców jesteście dla Polaków znienawidzonymi wrogami !!……..Nie macie skur**syny banderowskie nigdzie przyjaciół wokoło, na co sobie sami zapracowaliście i nadal nad tym pracujecie!!……….Nie płacz więc deszczyca hu** banderowski i nie pier*ol o „siłach trzecich”, bo Polacy ich nie potrzebują, aby was ku*wy banderowskie nienawidzić!!………..Wypier**laj deszczyca hu** z mojego kraju, bo gnido kalasz tę ziemię !!

 3. Avatar
  beresteczko1651 :

  Ja bym tu zwrócił uwagę na nastepujące sprawy:
  – z tej wypowiedzi możemy się dowiedzieć, że można „podburzać do ochłodzenia” co jest określeniem całkowicie pozbawionym logiki i świadczy o poziomie intelektualnym tego ukra
  – Polacy nabierają właściwego stosunku do ukrów, inaczej ich ambasador nie reagowałby tak histerycznie
  – internetowe wpisy ostrzegające przed banderowskim zagrożeniem odnoszą skutek, są dla ukrów bolesne i jako takie warte kontynuowania
  – według tego ukra, który reprezentuje stanowisko całej ichniej administracji, to nie Polska jest ważna dla ukrainy ale ukraina dla Polski, co pożytecznym dla banderowskiej ukrainy idiotom w polskiej administracji, polityce i mediach powinno dać do myślenia (oczywiście jeśli procesy tego rodzaju nie przerastają ich możliwości)

 4. Avatar
  scorpio :

  Ty benderowski smieciu i gnido reprezentujacy barbarzynska Upadline ktora bestialsko morduje swoich obywateli jak smiesz bezpodstawnie twierdzic ze rosyjskie specsluzby napuszczja Polakow na twoich upadlinskich banderowcow. Ja jestem obywatelem Kanady urodzonym w Polsce i pomimo ze nie nie mam obywatelstwa polskiego to czuje sie Polakiem i tak zostanie do konca moich dni pomimo ze nie jestem zwolennikiem ani PIS, PO, SLD, PSL czy Nowoczesnej ktore to ugrupowania liza tylki i robia laski nie tylko Brukseli, USA ale takze wam upadlincom. Nigdy ale to nigdy Polacy nie wybacza wam banderowskim upadlincom dopoki nie zniknie wszelkiego typu glorifikacja i upamietnianie waszych „hierojow” bestialskich mordercow i ludobojcow. A najlepiej bedzie jesli ta wasza UPAdlina zniknie z mapy swiata , zostanie wcielona do Rosji a wy upadlinscy banderowcy wlacznie z toba zostana zeslani tam gdzie jest wasze miejsce tzn, na Syberie abyscie tam w obozach pracy mogli sobie do woli gloryfikowac swoich „idoli”

 5. Avatar
  baciar :

  najwiecej w Polsce dziala milosnków banderyzmu i to całkiem legalnie zwiazek ukrainców z nie jakim tymą do którego jeszcze państwo dopłaca sami sieja klamstwa o zbrodniach banderowców i zwalaja to na moskali sami prowokuja Polaków i szukaja winnych typowe myslenie upadlinca ale cóz z tym zrobić jesli rząd milczy i nie sciga tego z urzędu mało tego karze swoich obywateli za prawdę

 6. Avatar
  zefir :

  Banderowiec Andrij Deszczyca pełniąc funkcję ambasadora UPAdliny w Warszawie,gra Polakom na nosie antyrosyjską nutkę realizując uchwałę krajowego prowidu OUN z dnia22 VI 1990r.Przypomnijmy jej fragmenty: „Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce,podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie,pamiętając,że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…”===”…popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski.Katyń,wywózki na Sybir,zbrodnie NKWD i UB.Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA.Podkreślać z całą mocą,że pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy(vide Michnik).Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców,pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie.żaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienie Polski,co pozwoli w przyszłości podporządkowaćpaństwo polskie ukraińskim interesom narodowym.”Zresztą nie tylko gierki Deszczycy,ale również PO-PIS-dzielczych dygnitarzy ,też zwane „polityką” zmierzają do przyszłego podporządkowania Polski UPAdlińskim interesom.

 7. Avatar
  algirdaitis :

  Sadzac po mordzie ten Deszczyca to wredny tepy banderowiec. Sadzac po wypowiedziac to albo tepy uzyteczny idiota Kremla, tak jak ten caly idiotyczny rzad w Kijowie z jego nowymi bohaterami (bestialskimi mordercami niewinnych bezbronnych cywili) albo po prostu najprawdziwszy agent Moskwy, ktory za zadanie ma storpedowanie pojedniania polsko-ukrainskiego. Co by nie powiedziec i co by to nie bylo dziala na korzysc Rosji i na szkode Polski i Ukrainy.