Afgańscy chrześcijanie są narażeni na natychmiastową śmierć z rąk talibów, jeśli odmówią wyrzeczenia się wiary – napisał portal Christian Today w środę. Talibowie mają kontrolować telefony komórkowe, a w razie znalezienia chrześcijańskich materiałów (m.in. pobranej Biblii), zabijają właściciela.

Medium powołuje się na chrześcijański kanał satelitarny SAT-7, który działa na Bliskim Wschodzie. Po przejęciu władzy w Afganistanie przez talibów, stacja miała odnotować gwałtowny wzrost liczby połączeń telefonicznych od afgańskich chrześcijan, którzy czują zagrożenie. “Słyszymy z wiarygodnych źródeł, że Talibowie żądają telefonów od ludzi, a jeśli znajdą pobraną Biblię na twoim urządzeniu, natychmiast cię zabijają” – powiedział Rex Rogers, prezes SAT-7 North America, w rozmowie z portalem Christian Today.

“Aktualnie dla Afgańczyków bardzo niebezpieczne jest posiadanie jakichkolwiek chrześcijańskich materiałów. Talibowie mają wszędzie szpiegów i informatorów” – dodał Rogers.

Zobacz także: Szef brytyjskich sił zbrojnych: trzeba dać Talibom możliwość utworzenia nowego rządu w Afganistanie

W ubiegłą niedzielę kontrolę nad stolicą Afganistanu przejął ruch talibów. W ciągu trwającej 10 dni kampanii zajmowali oni kolejne prowincje kraju, doprowadzając do całkowitego rozkładu systemu dotychczasowych rządów. Amerykański kontyngent w tym kraju, który był w trakcie wycofywania, w trybie alarmowym został zwiększony o 5 tys. żołnierzy i zajął kabulskie lotnisko. Amerykanie zablokowali wyloty samolotów komercyjnych, by zapewnić możliwość ewakuacji swoich dyplomatów oraz afgańskich współpracowników amerykańskiej armii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Afgańscy żołnierze uciekli z kraju samolotami

Czytaj także: Wielkie masakry chrześcijan w Nigerii

christiantoday.com / sat7.org / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply