Opublikowano kolejne maile, które mają pochodzić ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka. Wynika z nich, że w wiadomości do premiera Morawieckiego Dworczyk ostro skrytykował ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka: „Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem dawno nie widziałem”.

Opublikowane w piątek wiadomości mają pochodzić z września 2019 roku. Szef KPRM Michał Dworczyk informował premiera o spotkaniu z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. „Przedstawiłem prezentację, którą wczoraj widziałeś, Jurek [Jerzy Kwieciński, ówczesny minister finansów – red.] potwierdził analizy oraz powołał się na nieformalną opinię międzynarodowej firmy doradczej potwierdzającej słuszność rozwiązania Sudeckiego Ygreka w kontekście zwiększenia ruchu na S3” – napisał Dworczyk.

„To dla nas niezwykle ważne w związku z zarzutami KE o zbyt mały ruch na S3 9odcinek przygraniczny0 — grozi nam zwrot 2-3 mld zł (słowa A. Adamczyka). A.A. sprawiał wrażenie, że wcale nie słucha, bredząc tylko, że narażam skarb państwa na stratę miliardów i zaczął przekonywać, że trzeba dla S8 zrezygnować z kategorii S” – dodał.

źr. Poufna Rozmowa

źr. Poufna Rozmowa

„Jurek [Kwieciński — red.] się włączył, powtarzając argumenty i dodając, że dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba będzie prowadzić A4 nowym szlakiem (b. drogie rozwiązanie). Zirytowany A.A., sapiąc, wezwał jako wsparcie dwójkę dyrektorów, którzy po zobaczeniu analizy najpierw zamilkli, a następnie pan dyr. powiedział, że to mogą być »podkręcone«, tzn. fałszywe dane. Argumentów merytorycznych brak. Skończyło się tak, że wezmą materiały i będą je analizować (czytaj: szukać argumentów, dlaczego nie da się tego zrobić)” – miał napisać w dalszej części wiadomości szef KPRM.

Zobacz także: Domniemany przeciek mailowy. Dworczyk miał nadzorować publikację na portalu braci Karnowskich

Następnie w ostrych słowach skrytykował ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka: „Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem dawno nie widziałem. Jeżeli polityka ma wyglądać tak, że ludzie wyłącznie ze względu na małostkowość, dla własnej ambicji itp. narażają państwo na miliardowe straty i w taki sposób decydują o sprawach strategicznych z punktu widzenia kraju, to oznacza, że nie jesteśmy lepsi od PO”.

„Jeżeli premier nie wyda polecenia, że wpis do rozporządzenia ma być dokonany, nic z tego nie będzie. Ani na niedzielę – na Ząbkowice, ani wcale” – stwierdził.

„Wybaczcie emocje, ale do teraz nie mogę ochłonąć” – zakończył.

Jak podawaliśmy, od 4 czerwca ub. roku profil Poufna Rozmowa w popularnym serwisie Telegram publikuje materiały rzekomo wykradzione z prywatnej skrzynki e-mail szefa KPRM, Michała Dworczyka. W wydanym dopiero 9 czerwca oświadczeniu Dworczyk potwierdził, że doszło do włamania na jego skrzynkę mailową. Z jego oświadczenia wynika, że cyberatak uważa za akcję dezinformacyjną ze strony rosyjskiej lub białoruskiej, w której wykorzystano informacje „sfałszowane i zmanipulowane”.

Zobacz także: Macierewicz zablokował zakup polskich dronów? – afera mailowa

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz