Tak zwane Państwo Islamskie (ISIS) za pomocą strony zarejestrowanej w polskiej domenie, szerzyło propagandę.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn oświadczył: Strona internetowa zamieszczona na polskiej domenie, która zajmowała się szerzeniem propagandy tzw. Państwa Islamskiego, została zablokowana w następstwie działań podjętych przez Centrum Antyterrorystyczne ABW

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oceniła, że za pomocą strony była prowadzona niebezpieczna działalność wymierzona w bezpieczeństwo i związana z dżihadystami. Stanisław Żaryn podkreślił, że w związku z dotychczasową formą działalności ISIS polska agencja spodziewa się, że mogą powstawać kolejne takie serwisy.

CZYTAJ TAKŻE: Uchodźca z Czeczenii zatrzymany przez ABW był najemnikiem tzw. Państwa Islamskiego

Stanisław Żaryn zaznaczył również, że krajowe służby mają świadomość, iż Polska pozostaje częścią świata zagrożoną terroryzmem, w tym działalnością propagandową tego typu organizacji dżihadystycznych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz