Śledztwo ws. drona, który latał nad Kancelarią Premiera zostało przekazane Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przez warszawską prokuraturę.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dochodzenie dotyczące drona, który w poniedziałek latał w okolicach Kancelarii Premiera.Nadal zatrzymany jest jego Rosjanin, który nim sterował. – Trwają czynności procesowe– poinformował we wtorek rzecznik prokuratury Michał Dziekański

Dziekański nie ujawnił żadnych szczegółów prowadzonych czynności ani dotychczasowych ustaleń. Ujawnił jedynie, że prowadzone jest dochodzenie na podstawie Prawa lotniczego, które przewiduje do 5 lat więzienia za złamanie zakazu posługiwania się dronami w strefach objętych zakazem lub ograniczeniami lotu.

W poniedziałek rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz podawała, że drona zauważył funkcjonariusz BOR na tzw. posterunku zewnętrznym kancelarii premiera. – Informację o nim zgłosił dowódcy zmiany, który zlokalizował operatora. Na miejsce wysłano patrol; operator został poproszony, by niezwłoczne wylądował nim w bezpiecznym miejscu. Osobę tę wylegitymowano i przekazano policji – powiedziała.

Okazało się, że jest to obywatel Federacji Rosyjskiej.

Dron został zabezpieczony.

kresy.pl/ pap

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply