62% Amerykanów uważa, że ​​Putin nie najechałby na Ukrainę, gdyby Trump był prezydentem, a 59% twierdzi, że słabość Bidena skłoniła Rosję do wypowiedzenia wojny.

Opublikowane w piątek badanie przeprowadzone przez Harvard Center for American Political Studies-Harris Poll wykazało, że 39% zwolenników Demokratów i 85% Republikanów uważa, że ​​Trump zmusiłby Putina do zastanowienia się nad rozpoczęciem wojny.

59% Amerykanów stwierdziło, że to słabość Bidena skłoniła Putina do przeprowadzenia śmiałego ataku.

W sumie 38% Amerykanów, niezależnie od przynależności politycznej, uważało, że Putin najechałby na Ukrainę, niezależnie od tego, kto by był prezydentem.

Kolejne 41% stwierdziło, że osoba sprawująca urząd nie miała żadnego wpływu na decyzję Putina o inwazji na Ukrainę.

Ankieta, która  została przeprowadzona w dniach 23-24 lutego, objęła 2026 zarejestrowanych wyborców.

Jak informowaliśmy w naszej relacji na żywo, w piątek wieczorem Biały Dom ogłosił 350 milionów dolarów pomocy wojskowej dla Ukrainy. Przez ostatni rok USA przekazały Ukrainie ponad miliard dolarów wsparcia.

Amerykanie zaproponowali także ewakuację ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Według „Associated Press” Zełenski odpowiedział: „Walka jest tutaj. Potrzebuję amunicji, nie podwózki”.

Rosyjska rozbudowa wojskowa wzdłuż granicy ukraińskiej w ciągu ostatnich kilku miesięcy zbiegła się ze stałym wzrostem popularności prezydenta Władimira Putina. Jednocześnie większość Rosjan pozytywnie postrzega Ukraińców i uważa, że Rosja i Ukraina powinny być krajami niezależnymi, ale przyjaznymi.

Według rosyjskiej agencji sondażowej Centrum Lewady, około 69% Rosjan popiera teraz Putina, w porównaniu do 61%, które popierało go w sierpniu 2021 roku.

52% badanych twierdzi, że Rosja zmierza we właściwym kierunku. W grudniu ub. roku było to 48%.

Kresy.pl / dailymail.co.uk

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply