W weekend (05-07.08.2022 r.) ujawniono 61 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się z Białorusi na terytorium Polski. Zatrzymano również kuriera przewożącego nielegalnych migrantów.

Jak poinformowała służba prasowa Straży Granicznej, w weekend (05-07.08.2022 r.) ujawniono 61 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się z Białorusi na terytorium Polski. Zatrzymano również kuriera przewożącego nielegalnych migrantów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zdarzenia odnotowane zostały na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze, Mielniku, Bobrownikach, Płaskiej i Lipsku. Ujawnieni cudzoziemcy pochodzili zarówno z krajów afrykańskich, jak i bliskowschodnich. Znajdowali się wśród nich obywatele: Kongo, Kamerunu, Somalii, Etiopii, Egiptu oraz Jemenu, Syrii, Afganistanu, Tadżykistanu, Iranu i po raz pierwszy z Dżibuti.

Ponadto w piątek (05.08.2022r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce zatrzymali obywatela Białorusi, który swoim autem przewoził 3 osoby, które nielegalnie przekroczyły granice polsko-białoruską.

Wcześniej policjanci z Gubina zatrzymali w tym tygodniu obywatela Gruzji, który przewoził czterech nielegalnych imigrantów z Syrii. Pasażerowie usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy do Niemiec. Natomiast kierowca, 24-letni Gruzin usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w poniedziałek dwóch kurierów i trzynastu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Zatrzymani „kurierzy” to obywatele Ukrainy. Z kolei w środę SG poinformowała o zatrzymaniu obywatela Gruzji i dwóch kolejnych obywateli Ukrainy, którzy przewozili łącznie 8 nielegalnych imigrantów. Grozi im 8 lat pozbawienia wolności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Przypomnijmy, że w lipcu rozbito transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz