Pod koniec września 21. Brygada Strzelców Podhalańskich przeprowadzi serię szkoleń i ćwiczeń w ramach pełnionego dyżuru Sił Odpowiedzi NATO – poinformowało w piątek Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej,  21. Brygada Strzelców Podhalańskich rozpocznie pod koniec września ćwiczenia na poligonie w Orzyszu.

Przez cały 2020 rok,  21. Brygada Strzelców Podhalańskich pełni dyżur w ramach sił odpowiedzi NATO jako Lądowa Brygada Sił Bardzo Wysokiej Gotowości. „Jesienna seria szkoleń, w tym udział w cyklicznie organizowanych ćwiczeniach, planowana była od wielu miesięcy i jest kolejnym etapem szkolenia po uzyskaniu potwierdzenia zdolności do działania w elitarnych siłach szybkiego reagowania” – poinformował MON.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Po manewrach na polskim poligonie, jednostki udadzą się za granicę. Na przełomie października i listopada na Litwie będą się odbywać się dwa osobne ćwiczenia: Brilliant Jump 20 i Iron Wolf 20.

„Ćwiczenia z udziałem Wojska Polskiego mają na celu wypełnienie naszych zobowiązań sojuszniczych, sprawdzenie procedur przerzutu wojsk tworzących siły szybkiego reagowania NATO, w tym tzw. Szpicę NATO (VJTF) i ich gotowości do współdziałania z sojusznikami w ramach połączonej operacji obronnej na terytorium państw członkowskich NATO” – podało w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zobacz też: Wóz bojowy Lynx KF41 wziął udział w ćwiczeniach NATO

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Od sierpnia 2019 roku 21. Brygada Strzelców Podhalańskich wchodzi w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej. Zdaniem polskiego rządu jej formowanie jest jednym z kluczowych elementów procesu „realnego wzmocnienia” i rozbudowy potencjału obronnego Wojska Polskiego. „Nowo formowany związek taktyczny będzie spełniać wszystkie standardy NATO i będzie gotowy do wykorzystania w ramach sojuszniczego wzmocnienia” – zapewnia MON.

Zobacz też: Rosja po raz pierwszy wykorzystała nowy system rakietowy TOS-2 podczas ćwiczeń

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz