Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili 20-osobową grupę nielegalnych migrantów przewożonych w specjalnej skrytce tira jadącego z Litwy. To 16 Hindusów, trzech Afgańczyków i Pakistańczyk. Zostali przekazani stronie litewskiej.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Budziska, w pobliżu granicy polsko-litewskiej zatrzymali ciężarówkę, której kierowcą był obywatel Łotwy. “Mężczyzna twierdził, że jedzie ‘na pusto’, niemniej uwagę mundurowych zwróciła jego nerwowość. Funkcjonariusze podjęli decyzję o skierowaniu auta do szczegółowej kontroli skanerem RTG” – podano we wtorkowym komunikacie KAS.

Jak czytamy, kierowca nie dostosował się jednak do poleceń funkcjonariuszy, umyślnie ominął budynek RTG i próbował uciec z placu, na którym odbywała się kontrola. “Został jednak zawrócony i skierowany do budynku, w którym dokonywane jest sprawdzenie przy pomocy skanera RTG. Pytany, czy w ciężarówce znajdują się jakieś osoby, zaprzeczył, niemniej po chwili, przed rozpoczęciem procesu skanowania, przyznał że przewozi ukrytych cudzoziemców” – informuje KAS.

Przeczytaj: Przemytnicy nielegalnych imigrantów. SG: Dominują Ukraińcy i Gruzini

Funkcjonariusze znaleźli skrytkę, która znajdowała się w przedniej ścianie, w miejscu gdzie fabrycznie montowany jest agregat chłodni. W zamaskowanym “pomieszczeniu” było ukrytych 20 cudzoziemców, których przekazano Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak. Funkcjonariusze SG przejęli także ciężarówkę, którą przemycano obcokrajowców. Cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej.

Kierowca za próbę przemytu osób został aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Zobacz także: „Sytuacja może wymknąć się spod kontroli”. Niemcy zaniepokojeni nielegalną migracją przez granicę z Polską

podlaskie.kas.gov.pl / tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply