W trakcie minionego weekendu (07-09.10.2022 r.) ujawniono 306 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się z Białorusi na terytorium Polski. W piątek 107, w sobotę 92, a w niedzielę 108.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w niedzielę ujawniono 108 nielegalnych imigrantów, którzy próbowali dostać się z Białorusi do Polski.

Zdarzenia odnotowane zostały praktycznie na całym odcinku granicy z Białorusią ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej. Interwencje prowadzili funkcjonariusze z 10 Placówek SG: Płaskiej, Bobrownik, Białowieży, Dubicz Cerkiewnych, Mielnika, Kuźnicy, Szudziałowa, Czeremchy, Krynek i Narewki. Ujawnieni cudzoziemcy pochodzili z wielu rejonów świata, zarówno krajów afrykańskich, jak i bliskowschodnich oraz jednego państwa Ameryki Północnej. Znajdowali się wśród nich obywatele: Egiptu, Kongo, Sri Lanki, Somalii, Ghany, Sudanu, Jemenu, Afganistanu Turcji, Syrii, Iraku, Iranu i Kuby.

Kilka grup cudzoziemców próbowało pokonać barierę techniczną, wykorzystując drabiny i usiłując dokonać podkopu. Część została szybko zauważona przez polskie patrole i cofnęła się w głąb Białorusi, a inne zostały ujawnione tuż po przekroczeniu granicy. Na odcinku Placówek SG w Bobrownikach i Białowieży migranci przedostali się na terytorium Polski, przechodząc przez rzeki graniczne Świsłocz i Przewłoka oraz rozlewiska.

Od początku października br. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 862 osoby usiłujące nielegalnie przedostać się na terytorium Polski.

Zobacz też: 92 nielegalnych imigrantów próbowało dostać się do Polski

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply