W ciągu zaledwie dwóch dni od opublikowania pomówień lewicowego portalu nasi Czytelnicy wsparli Kresy.pl kwotą 2500 PLN. Oznacza to, że w maju zebraliśmy już łącznie 10,5 tys. PLN. Od wyznaczonego celu dzieli nas więc tylko 6,5 tys. PLN. Przed nami ostatni krok. Jeśli zbierzemy te brakujące kilka tysięcy, odbudujemy stan kadrowy redakcji po stratach, jakie przyniósł rok 2018.

Po tym jak we wtorek ukazał się atakujący nas artykuł, wezwaliśmy naszych Czytelników, by w odpowiedzi na próbę zdyskredytowania i osłabienia naszego medium wzmocnili je dowolnie wybraną kwotą. Tak też się stało — nasi Użytkownicy po raz kolejny dowiedli, że możemy na nich liczyć. Dziękujemy!

Ten niesamowity zryw naszych Darczyńców oznacza, że od wyznaczonego na ten miesiąc celu 17 tys. PLN dzieli nas już tylko 6,5 tys. PLN. Wierzymy, że nasi Czytelnicy będą w stanie go osiągnąć, choć z pewnością nie będzie to łatwe zadanie. Jak dowodzą nasze doświadczenia, druga połowa miesiąca jest zawsze mniej obfita w darowizny niż pierwsza. Tymczasem gra toczy się o poważną stawkę, o to, czy uda nam się odbudować skład redakcji po stratach z ubiegłego roku, gdy z przyczyn finansowych odeszło od nas dwóch pracowników.

Po tym, jak w kwietniu nasi Darczyńcy wsparli portal kwotą 16,5 tys. PLN, zobowiązaliśmy się zatrudnić nowego dziennikarza. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tak się właśnie dzieje. Nowy pracownik portalu Kresy.pl spotkał się wczoraj w Krakowie z redaktorem naczelnym na rozmowie kwalifikacyjnej. Pracę w naszym zespole rozpocznie już w najbliższy poniedziałek. Wkrótce dokonamy jego publicznej prezentacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jeśli w maju uda nam się powtórzyć kwietniowy rekord, zatrudnimy kolejnego dziennikarza. Tym samym dzieło odbudowy portalu zostanie zakończone i jeżeli darowizny ustabilizują się na tak wysokim poziomie jak obecnie, za kilka miesięcy będziemy w stanie myśleć o postawieniu kolejnych kroków i rozwoju naszego medium.

Dla porządku przypominamy, że koszt funkcjonowania portalu z poszerzoną redakcją (o dwóch pracowników) zamyka się w kwocie 21 tys. PLN miesięcznie. Obecnie, z redakcją poszerzoną o jednego pracownika, będzie to 18,5 tys. PLN. Nasze wpływy z reklam wynoszą 4 tys. PLN. Reszta musi pochodzić od naszych Czytelników. Wynagrodzenia redaktorów portalu Kresy.pl kształtują się na poziomie od 2 do 3 tys. brutto.

Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jwu
    jwu :

    Droga redakcjo, przede wszystkim zatrudnijcie moderatorów forum ,bo w wyniku ich braku ,lub niedostatecznego przykładania się do pracy, wielu z piszących tu, ma teraz problemy z prawem ( ja do nich należę).Nikt nie jest alfą i omegą jeżeli chodzi o prawo karne i ewentualne przekraczanie go w chwili pisania komentarza,(wszyscy wierzą święcie w artykuł dający nam prawo swobodnego wypowiadania się i pisania).Dlatego jeszcze raz apeluję ,by nad forum czuwał moderator (jak to bywało) i usuwał każdy wpis ocierający się o łamanie prawa.Dając w ten sposób do zrozumienia ,że tego typu komentarze przekraczają prawo kk III RP.I tym samym poskramiał tych najbardziej nadpobudliwych.Pozdrawiam Jwu.