Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk przeprowadził specjalne badanie wśród uczestników Marszu Niepodległości.

Badanie osób uczestniczących w Marszu Niepodległości przeprowadzono jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego pochodu. Realizowano je w ramach projektu „Wzburzenie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce”. Badanie przeprowadzał zespół pod kierunkiem dr Piotra Kocyby i Małgorzaty Łukianow.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W mediach pojawiły się niektóre dane uzyskane w czasie badania PAN. Wynika z nich, że wykształcenie wyższe posiada 68,4 proc. uczestników Marszu Niepodległości. 0,5 proc. manifestantów ma tylko wykształcenie podstawowe, wykształcenie zawodowe ma 4,4 proc. maszerujących 11 listopada, a średnie posiada 16,5 proc wśród nich.

Co ciekawe średni dochód uczestników organizowanych przez narodowców manifestacji także jest wyraźnie wyższy od średniej krajowej. Wśród uczestników Marszu Niepodległości wynosi 5545 zł gdy tymczasem średnie wynagrodzenie w IV kwartale 2018 r. wynosiło według Głównego Urzędu Statystycznego 3531 zł.

Specyficzne są także sympatie polityczne chodzących na Marsze. Aż 72 proc. wśród nich głosowało w wyborach na Prawo i Sprawiedliwość.

Czytaj także: Pałki, gaz i armatka wodna przeciwko uczestnikom patriotycznego marszu we Wrocławiu [+VIDEO]

dorzeczy.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Pol_AK :

    Dziwna ta ankieta… Widziałem z 5 osób które miały po 10 kopert? Coś mówili do kogoś, że mogą to wysłać bez znaczka potem.
    Jak rozmawiałem z 2 z różnych grup to nie przejawiali ochoty wciągnięcia mnie w ankietę powiedzieli tylko że Ankieta PAN i szli dalej, więc nie wiem jakim kluczem dobierali ludzi do ankiety.