W czwartek grupa obywateli Ukrainy przekroczyła nielegalnie granicę z Mołdawią. Mołdawscy funkcjonariusze twierdzą, że towarzyszyły temu strzały ze strony ukraińskiej.

To właśnie odgłosy strzałów naprowadziły mołdawskich strażników granicznych na miejsce, w którym doszło do nielegalnego przekroczenia. “Strzegąc granicy państwowej, mobilny patrol usłyszał strzały z kierunku Ukrainy. W związku z tym funkcjonariusze patrolu podjęli działania operacyjne” – oświadczenie służby zacytował portal Newsmaker.md.

Wykorzystując drony mołdawscy strażnicy graniczny zdołali wykryć i ująć ośmiu mężczyzn. Jak się okazało byli oni obywatelami Ukrainy. W czasie przesłuchania twierdzili, że przekaczali granicę nielegalnie z pomocą przemytników ludzi, którym wcześniej zapłacili od 2 tys. do 10,5 tys dolarów.

Przemytników było dwóch. Jeden przewiózł ich samochodem z Odessy do wsi Ogorodnoej pod granicą. Jak się okazało jest on już na mołdawskiej liście osób poszukiwanych. Drugi przeprowadzał ich piechotą przez samą linię graniczną. Ten, jak twierdzi Newsmaker miał zostać szybko zatrzymany przez pograniczników ukraińskich.

Ośmiu obywateli Ukrainy przemyconych przez granicę zdecydowało się wystąpić o status uchodźcy w Mołdawii. Trwa postępowanie w ich sprawie.

Czytaj także: Ukraiński straż graniczna: Dezerterzy udawali kierowców ciężarówek

newsmaker.md/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply