Największa partia opozycyjna Mołdawii, Partia Socjalistów (PSRM) ogłosiła we wtorek, że zorganizuje w Kiszyniowie “ogólnonarodowy Marsz Rodziny”.

W oświadczeniu w tej sprawie socjaliści nie ukrywają, że w ten sposób chcą przeciwstawić się agendzie LGBT, a konkretnie marszowi homoseksualistów i tensseksualistów, jaki ma odbyć się w Kiszyniowie 16 czerwca. „Naszym obywatelom narzuca się obcą, antyrodzinną ideologię LGBT. W ślad za żądaniem wyrzeczenia się własnej narodowości i języka mołdawskiego, przekonanują nas, że musimy wyrzec się tożsamości ludzkiej, tradycyjnej rodziny składającej się z mamy i taty. Z roku na rok odbywają się antychrześcijańskie festyny ​​na oczach całego społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży” – treść partyjnego oświadczenia zacytował portal Newsmaker.md.

Oświadczenie socjalistów zawiera także ostrze krytyki skierowane w stronę Zachodu, a tym samym rządzącego obozu liberalnej Partii Działania i Sprawiedliwości (PAS), która obrała kurs na integrację kraju z Unią Europejską, doprowadzając do uzyskania przez ten kraj oficjalnego statusu kandydata w grudniu zeszłego roku.

Oświadczenie odnosi się także do zeszłorocznej ustawy przegłosowanej przez zdominowany przez PAS parlament, na mocy której oficjalnie określono język urzędowy Mołdawii jako rumuński, a nie mołdawski.

Partia Socjalistów sprzeciwiała się „zorganizowaniu tego haniebnego show w centrum Kiszyniowa. Jako partia polityczna, która zawsze opowiadała się i nadal opowiada się za tradycyjną rodziną i wartościami chrześcijańskimi naszego narodu, PSRM inicjuje ogólnonarodowy Marsz Rodziny. Wzywamy obywateli naszego kraju, inne partie i organizacje publiczne, duchowieństwo Cerkwi Prawosławnej Mołdawii oraz małżeństwa do wzięcia udziału w tym marszu w obronie naszego narodu, naszej wiary i naszej rodziny. Razem będziemy bronić naszych wartości i naszych świątyń. Udowodnimy, że Mołdawianie opowiadają się za tradycyjną rodziną i duchową wychowaniem dzieci” – zaapelowali socjaliści.

W Mołdawii w dniach 11-16 czerwca odbywa się cykl imprez organizowanych przez organizacje LGBT – „Moldova Pride”. Wzorem lat ubiegłych zakończy się on 16 czerwca marszem homoseksualistów, transseksualistów i ich symaptyków ulicami Kiszyniowa.

W zeszłym roku marsz LGBT w Kiszyniowie zgromadził około 200 osób. Wzięło w nim udział sześciu parlamentarzystów PAS oraz ambasador USA w Mołdawii Kent Logsdon.

newsmaker.md/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply