Matteo Salvini, szef włoskiej Ligi, która zawiązuje koalicję rządową z Ruchem Pięciu Gwiazd oświadczył w sobotę, że nie pozwoli aby Niemcy wskazali odpowiadającego im ministra finansów.

Salvini odniósł się w ten sposób do sporu wokół kandydata Ligi na ministra finansów w przyszłym rządzie desygnowanego na premiera Giuseppe Conte. Liga chce kandydatury 81-letniego ekonomisty Paolo Savony, który jest przeciwnikiem euro.Według nieoficjalnych informacji, na jego mianowanie nie zgadza się prezydent Sergio Mattarella. Z tego powodu przedłużają się negocjacje w sprawie składu rządu, którego Conte wciąż nie przedstawił.

CZYTAJ TAKŻE: Włochy: eurosceptyczne partie zawarły porozumienie koalicyjne

Szef eurosceptycznej Ligi w sobotę na Twitterze skomentował płynącą z Niemiec krytykę pod adresem formowanego rządu: Gazety i politycy niemieccy obrażają: Włosi żebracy, lenie, oszuści podatkowi, naciągacze i niewdzięczni. Czy my mamy wybrać ministra finansów, który będzie im odpowiadał? – Nie, dziękuję.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Był to komentarz do artykułu, który został opublikowany w niemieckim tygodniku „Der Spiegel”, gdzie napisano o „naciągaczach z Rzymu”. Nowy rząd obiecuje Włochom raj na ziemi – twierdzi tygodnik i dodaje, że formująca się koalicja rządowa chce, aby Europejski Bank Centralny umorzył dług Włoch w wysokości 250 mld euro.

Kresy.pl / tvp.info

Lider włoskiej Ligi: Niemcy nie wskażą nam ministra finansów
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz