Matteo Salvini, szef włoskiej Ligi, która zawiązuje koalicję rządową z Ruchem Pięciu Gwiazd oświadczył w sobotę, że nie pozwoli aby Niemcy wskazali odpowiadającego im ministra finansów.

Salvini odniósł się w ten sposób do sporu wokół kandydata Ligi na ministra finansów w przyszłym rządzie desygnowanego na premiera Giuseppe Conte. Liga chce kandydatury 81-letniego ekonomisty Paolo Savony, który jest przeciwnikiem euro.

Według nieoficjalnych informacji, na jego mianowanie nie zgadza się prezydent Sergio Mattarella. Z tego powodu przedłużają się negocjacje w sprawie składu rządu, którego Conte wciąż nie przedstawił.

CZYTAJ TAKŻE: Włochy: eurosceptyczne partie zawarły porozumienie koalicyjne

Szef eurosceptycznej Ligi w sobotę na Twitterze skomentował płynącą z Niemiec krytykę pod adresem formowanego rządu: Gazety i politycy niemieccy obrażają: Włosi żebracy, lenie, oszuści podatkowi, naciągacze i niewdzięczni. Czy my mamy wybrać ministra finansów, który będzie im odpowiadał? – Nie, dziękuję.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Był to komentarz do artykułu, który został opublikowany w niemieckim tygodniku „Der Spiegel”, gdzie napisano o „naciągaczach z Rzymu”. Nowy rząd obiecuje Włochom raj na ziemi – twierdzi tygodnik i dodaje, że formująca się koalicja rządowa chce, aby Europejski Bank Centralny umorzył dług Włoch w wysokości 250 mld euro.

Kresy.pl / tvp.info

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz