Nie mam żadnych wątpliwości, że w razie ataku Rosji na Polskę Stany Zjednoczone będą bronić Polski – mówił w programie “Świat” w TVN24 Biznes i Świat Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.
Jak powiedział Mull, “osobiście nie ma żadnych wątpliwości”, co do tego, że Stany Zjednoczone obronię Polskę w razie rosyjskiego ataku.
Dyplomata zaznaczył ponadto, iż “USA gwarantuje wraz z NATO bezpieczeństwo każdego członka sojuszu, w tym Polski”. Przypomniał on również, że od czasu wybuchu konfliktu na Ukrainie cały czas w Polsce stacjonują żołnierze amerykańscy:
“W tym roku będzie to od 5 do 6 tys. żołnierzy, a w przyszłym ze względu na ćwiczenia będzie ich więcej” – mówił. Jak podkreślił Mull, “rzeba pokaać, że jesteśmy gotowi obronić Polskę”.
wp.pl / Kresy.pl





























