Rolnicy, którzy od maja protestują w Szczecinie przeciwko polityce rządu, ogłosili, że w poniedziałek (7 lipca) zawieszą swoją akcję w mieście. Tego dnia planują przenieść swój protest na granicę polsko-niemiecką.
W niedzielnym komunikacie rolnicy zapowiedzieli zawieszenie protestu w Szczecinie i przeniesienie się na granicę z Niemcami. Chcą wesprzeć Ruch Obrony Granic.
[kresy-ads_728]
“7 lipca spotykamy się w ostatnim dniu protestu na Wałach Chrobrego w Szczecinie o godzinie 10:00. Przyjeżdżamy ciągnikami, samochodami osobowymi i ciężarowymi. Akcję protestacyjną wspierać będzie Solidarność Pracownicza Zakładu Azotowego Police i Dolnej Odry. Organizatorzy protestu 7 lipca o godzinie 9:00 spotykają się z Wojewodą zachodniopomorskim. W okresie miesiąca wraz z Solidarnością Pracowniczą Pomorza Zachodniego zostanie wypracowane wspólne działania w obronie gospodarstw rodzinnych i miejsc pracy naszego regionu. Po proteście w Szczecinie w ramach wsparcia Obywatelskiego Ruchu Obrony Granic rolnicy traktorami rolniczymi przemieszczą się na granice polsko-niemiecką. Zachęcamy do czynnego udziału w organizowanym proteście” – czytamy.
Protest rolników rozpoczął się 15 maja. Wtedy też rolnicy pojawili się przed Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim, gdzie przekazali swoje postulaty wicewojewodzie Bartoszowi Brożyńskiemu. Od tamtego momentu kilka ciągników i pojazdów zostało zaparkowanych pod urzędem na stałe, a pozostała część protestujących wielokrotnie organizowała przejazdy ulicami miasta, nagłaśniając swoje postulaty.
Rolnicy sprzeciwiają się m.in. unijnemu Zielonemu Ładowi, planowanemu porozumieniu handlowemu z krajami Mercosur oraz niekontrolowanemu importowi produktów rolnych z Ukrainy. Ich zdaniem, wszystkie te działania zagrażają polskim gospodarstwom i krajowej produkcji rolnej.
Czytaj: Granica z Niemcami: Zatrzymani nielegalni imigranci i ukraińscy przemytnicy [+FOTO]
24kurier.pl / Kresy.pl































