Reporterzy TVP Info, zapytali napotkanych przez siebie Ukraińców o stosunek do Stepana Bandery. Większość odpowiedzi można określić, jako wymijające.

Reporterka próbowała się dowiedzieć, czy Bandera jest uważany za bohatera? Dwóch zapytanych Ukraińców stwierdziło, że owszem, jest on bohaterem narodu. Nie chcieli jednak rozwijać swoich odpowiedzi. Niektórzy z zapytanych odmówili odpowiedzi lub zasłonili się brakiem zainteresowania tematem. Kolejną poruszoną przez reporterkę kwestią byłą rzeź wołyńska. Jeden z Ukraińców odpowiedział, że nie wie nic na ten temat. Druga z osób odparła, że słyszała, ale niestety na tym wywiad się zakończył, ponieważ mężczyzna przerwał rozmowę.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Sonda została przeprowadzona w związku z wczorajszą rocznicą „Krwawej Niedzieli” Był to kulminacyjny moment agresji wobec Polaków, kiedy to oddziały UPA i OUN zaatakowały zamieszkiwane przez ludność polską osady i miejscowości dokonując krwawej rzezi ludności cywilnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Podkarpacie: banery przeciw gloryfikacji OUN-UPA i informujące o ludobójstwie na Wołyniu ruszyły w trasę [+FOTO]

TVP Info/Kresy.pl1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz