Niemieckie władze własnymi rękami zrujnowały współpracę energetyczną z Moskwą – oświadczył we wtorek ambasador Rosji w Niemczech Siergiej Nieczajew.

Ambasador Rosji w Niemczech Siergiej Nieczajew stwierdził w rozmowie z agencją TASS, że “niemieckie władze własnymi rękami zrujnowały współpracę energetyczną z Rosją”. Wyraził opinię, że ta współpraca była “jednym z podstawowych filarów dobrobytu, sukcesu i konkurencyjności Berlina”.

“Niestety, kierownictwo Niemiec zostało zniewolone przez zbiorową pozycję Zachodu, tworzoną przez jego najbardziej antyrosyjskich przedstawicieli” – powiedział.

Nieczajew ocenił, że “poszukiwania alternatyw dla rosyjskich towarów jak dotąd nie powiodły się”. Dodał, że “Moskwa nigdy nie odmawiała współpracy z Niemcami w sektorze energetycznym”.

Zobacz także: Niemcy zaostrzają wymagania wizowe dla Rosjan

Ambasador Rosji odniósł się w ten sposób do wypowiedzi premiera Dolnej Saksonii Stephana Weila, który powiedział, że współpraca energetyczna między Niemcami a Rosją została “nieodwracalnie zrujnowana”.

We wrześniu Nieczajew mówił, że „Niemcy przekroczyły czerwoną linię, której nie powinny przekraczać, kiedy zaczęły dostarczać Ukrainie śmiercionośną broń własnej produkcji”.

Zobacz także: Ponad połowa Niemców uznała, że sankcje bardziej szkodzą ich państwu niż Rosji

tass.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply