W archidiecezji wileńskiej – zmiany, które dotknęły część dziekanatów. Likwidacji uległy dziekanaty: wileński, niemenczyński i mejszagolski. Zastąpią je dziekanaty: wileński I, wileński II, kalwaryjski i nowowilejski.

W wyniku zmian ksiądz Ričardas Doveika został zwolniony ze stanowiska rektora Kościoła św. Krzyża i klasztor Bonifratrów w Wilnie, a mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa w wileńskiej dzielnicy Zameczek. Robertas Šalaševičius został zwolniony ze stanowiska administratora w parafii św. Stanisława Biskupa i św. Władysława w Wilnie i mianowany na stanowisko kanclerza archidiecezji wileńskiej.Nowym administratorem Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Biskupa i św. Władysława w Wilnie został Virginijus Česnulevičius, który do tej pory był proboszczem parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Wilnie.

Dziekanem nowo powstałego dziekanatu nowowilejskiego został ks. Wojciech Górlicki. Nowo powołanym dziekanatem kalwaryjskim będzie zarządzał ksiądz Rusłan Wilkiel, który również będzie nowym proboszczem w parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Wilnie.

Na czele dziekanatu solecznickiego stanie ksiądz Wacław Wołodkowicz, który został również mianowany proboszczem parafii pw. św. Piotra Apostoła w Solecznikach.

Ksiądz Mirosław Grabowski został zwolniony ze stanowiska proboszcza parafii szumskiej, a został nowo mianowanym proboszczem wileńskiej parafii pw. Św. Rafała.

Ksiądz Edward Kirstukas nie będzie już proboszczem parafii pw. Św. Michała Archanioła w Niemenczynie, został nowo mianowanym proboszczem w podwileńskich Mickunach.

Ksiądz Witold Zuzo z parafii pw. św. Piotra Apostoła w Solecznikach zostanie przeniesiony do podwileńskiego Rudomina.

L24.lt

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz