Polskie służby nie są w stanie wyłapać terrorystów spośród imigrantów – stwierdził Zbigniew Ziobro.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni, aby rząd zgadzał się na obligatoryjne kwoty przydziału uchodźców. Jesteśmy też przeciwni, aby w sposób nieprzemyślany zwiększać ilość uchodźców, którzy mieliby być przyjmowani na terenie kraju— oświadczył dziś Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej.

Oczekujemy od premier Ewy Kopacz odpowiedzialności i roztropności. Oczekujemy, że polski rząd będzie patrzył dalekowzrocznie na interesy polskich obywateli i będzie widział bardzo realne i konkretne zagrożenia związane z żądaniami, jakie wobec Polski artykułuje Berlin i inne bogate państwa Unii Europejskiej, które są współodpowiedzialne za to, co dzieje się w tej części świata” z której pochodzą uchodźcy– mówił Ziobro.

Zdaniem polityka ogromnym niebezpieczeństwem jest sprowadzanie do Polski wyznawców islamu.

Jesteśmy gotowi wspierać polskie państwo w zakresie szerokiej współpracy na rzecz przemyślanej strategii związanej z pomocą uchodźcom, którzy znajdą się na terenie bezpiecznych państw, ale jesteśmy przeciwni temu, aby stworzyć szeroką autostradę, która sprowadzi setki tysięcy, a w przyszłości miliony muzułmanów do krajów UE i do Polski. To oznacza pewną destabilizację naszego kontynentu– ocenił Ziobro.

Jego zdaniem niewiarygodne są zapewnienia, że służby będą kontrolować to, kto wjeżdża do naszego kraju.

Niech pani premier Kopacz udowodni, że polskie służby dysponują odpowiednimi narzędziami, które są w stanie tych terrorystów wyłowić, zidentyfikować i nie wpuścić na polski teren. Mogę powiedzieć, a nadzorowałem służby takie jak ABW, Polska nie jest w stanie tego zrobić. Żaden kraj UE nie jest w stanie tego precyzyjnie zrobić, nie mówiąc o tym, że może następować radykalizacja ludzi, którzy nie przejawiają takich inklinacji– tłumaczył były minister sprawiedliwości.

PAP/KRESY.PL

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply