Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że członkostwo w NATO jest kierunkiem strategicznym Ukrainy, o czym świadczy przyjęta 14 września Strategia Bezpieczeństwa Narodowego.

Za każdym razem, gdy spotykam się z międzynarodowymi przywódcami, podkreślam, że wojna na wschodzie Ukrainy jest zagrożeniem nie tylko dla Ukrainy, to zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności wszystkich krajów w Europie i na świecie – powiedział Zełenski podczas czwartkowego otwarcia wielonarodowych ćwiczeń Rapid Trident 2020 w obwodzie lwowskim.

Nasi partnerzy są z nami całkowicie solidarni w tej sprawie, dlatego jednoczymy się, aby przezwyciężyć istniejące wyzwania i znaleźć mechanizmy odpowiedniej odpowiedzi na nie. Jednym z nich jest integracja Ukrainy z NATO. Na początku tygodnia zatwierdziłem Strategię Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy, zgodnie z którą członkostwo w NATO jest kierunkiem strategicznym Ukrainy – dodał.

Prezydent Ukrainy stwierdził, że konieczne jest jak najszybsze osiągnięcie zgodności Sił Zbrojnych Ukrainy ze standardami NATO. A także zintensyfikowanie reform, które pozwolą na otrzymanie zaproszenia i przystąpienie do Planu Działań na rzecz Członkostwa w NATO – powiedział Zełenski.

Jego zdaniem ćwiczenie Rapid Trident 2020 to nie tylko kolejny etap doskonalenia umiejętności wojskowych, ale także ważny krok na drodze euroatlantyckiej integracji Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Te ważne ćwiczenia poprawią zdolności operacyjne naszych wojsk, poprawią stopień kompatybilności pomiędzy jednostkami i dowództwem Sił Zbrojnych Ukrainy, Stanów Zjednoczonych oraz innych członków i partnerów NATO – powiedział prezydent.

Zełenski podziękował wszystkim uczestnikom ćwiczeń oraz międzynarodowym partnerom Ukrainy za nieustające wsparcie w powstrzymywaniu rosyjskiej agresji i pomoc we wzmacnianiu zdolności bojowych armii ukraińskiej.

Kresy.pl / interfax.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz