Kępińscy policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji, podejrzanych o kradzieże benzyny i gazu ze stacji paliw. Dwaj z nich to nieletni.

Policja poinformowała o sprawie w poniedziałek. Policjanci z Wydziału do Spraw Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku od 15 do 18 lat, byli to obywatele Gruzji. Jak czytamy, za każdym razem sprawcy pojawiali się przed dystrybutorem w tym samym samochodzie, jednak z różnymi tablicami rejestracyjnymi, które wcześniej “zdejmowali” z innych pojazdów. Po zatankowaniu, odjeżdżali bez uiszczenia zapłaty.

“Młodzi mężczyźni od dwóch tygodni poruszając się po terenie miasta Kępna pojazdem marki Opel astra dokonywali kradzieży tablic rejestracyjnych. Schemat działania sprawców był zawsze taki sam: po kradzieży tablic rejestracyjnych z innego samochodu, zakładali je na pojazd, którym się poruszali po czym po zatankowaniu paliwa odjeżdżali od dystrybutora bez zapłaty za paliwo” – podaje policja.

Czytaj: Gruzin ukradł rowery o łącznej wartości 14 tys. złotych. Trafił do aresztu

Podkreślono, że policjanci ustalili prawdziwe numery rejestracyjne Opla dzięki wnikliwej analizie zapisów monitoringu. “Ustalenia te pozwoliły na zatrzymanie podejrzanych w dniu 11 sierpnia o godzinie 16:00 w Wieruszowie . Sprawcami licznych kradzieży okazali się być 18-letni kierujący oraz dwóch 15-latków, wszyscy obywatele Gruzji czasowo mieszkający w Wieruszowie. Mężczyźni zostali zatrzymani i teraz odpowiedzą przez Sądem. Sprawą nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny w Wieluniu” – podano w komunikacie.

Jak informowaliśmy, statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W poniedziałek Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która w lipcu znów podała statystyki dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

kepno.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply