Straż Graniczna poinformowała w środę o zatrzymaniu kolejnych obywateli Ukrainy i Białorusi, którzy brali udział w przemycie nielegalnych imigrantów.

W środowym komunikacie Straż Graniczna poinformowała, że poprzedniej doby z Białorusi do Polski usiłowało się nielegalnie przedostać 44 cudzoziemców. Zatrzymano także 2 obywateli Ukrainy, którzy przewozili nielegalnych imigrantów z Afganistanu i Iranu, a także obywatelkę Białorusi – przewoziła 2 ob. Jemenu, ob. Syrii i ob. Egiptu.

Jak informowaliśmy w poniedziałek, funkcjonariusze SG z Placówki w Narewce zatrzymali mężczyznę i kobietę usiłujących przewieźć w głąb Europy Zachodniej 12 Egipcjan. Dodatkowo w trakcie dalszych czynności w zajmowanym przez nich mieszkaniu ujawniono pełną linię produkcyjną grzybów halucynogennych oraz znaczną sumę pieniędzy.

W związku ze sprawą zatrzymany mężczyzna – obywatel Ukrainy, został decyzją Sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Natomiast dalsze postępowanie w sprawie posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych prowadzą Policjanci z Krakowa.

Wcześniej podawaliśmy, że funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, prowadząc planowane przez Placówkę SG w Zakopanem działania graniczne, dokonali kontroli drogowej samochodu marki Ford S Max na polskich numerach rejestracyjnych. W jej wyniku wewnątrz pojazdu ujawnili kierowcę (obywatela Ukrainy) oraz 12 obywateli Turcji.

Zobacz także: Straż Graniczna ratowała imigrantów na bagnach. Lewicowi aktywiści utrudniali działania

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz