Funkcjonariusze SG z Placówki w Narewce zatrzymali mężczyznę i kobietę usiłujących przewieźć w głąb Europy Zachodniej 12 Egipcjan. Dodatkowo w trakcie dalszych czynności w zajmowanym przez nich mieszkaniu ujawniono pełną linię produkcyjną grzybów halucynogennych oraz znaczną sumę pieniędzy.

Jak poinformowała w poniedziałek służba prasowa Straży Granicznej, funkcjonariusze SG z Placówki w Narewce zatrzymali mężczyznę i kobietę usiłujących przewieźć w głąb Europy Zachodniej 12 Egipcjan.

Dodatkowo w trakcie dalszych czynności w zajmowanym przez nich mieszkaniu ujawniono pełną linię produkcyjną grzybów halucynogennych oraz znaczną sumę pieniędzy.

W ramach prowadzonego śledztwa przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Narewce pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Hajnówce w sprawie przemytu ludzi przeszukano miejsce zamieszkania podejrzanych. W ramach pomocy prawnej przeszukania pomieszczeń mieszkalnych znajdujących się w miejscowości Wieliczka dokonali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie oraz Policji z Krakowa.

W trakcie czynności ujawniono i zabezpieczono komputery, telefony komórkowe, dokumenty jak również środki finansowe. Prawdziwym zaskoczeniem okazała się jednak pełna linia produkcyjna grzybów halucynogennych. Waga zabezpieczonych grzybni wraz z suszem wynosiła ponad 2 kg, a jej wartość czarnorynkowa to ponad 100 tys. zł.

Dalsze czynności w sprawie organizowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom prowadzi Placówka SG w Narewce. W związku ze sprawą zatrzymany mężczyzna – obywatel Ukrainy, został decyzją Sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Natomiast dalsze postępowanie w sprawie posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych prowadzą Policjanci z Krakowa.

Jak informowaliśmy wcześniej, funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddzialu Straży Granicznej, prowadząc planowane przez Placówkę SG w Zakopanem działania graniczne, dokonali kontroli drogowej samochodu marki Ford S Max na polskich numerach rejestracyjnych. W jej wyniku wewnątrz pojazdu ujawnili kierowcę (obywatela Ukrainy) oraz 12 obywateli Turcji.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem czynności, wszyscy ujawnieni mężczyźni – obywatele Turcji – zostali zatrzymani w związku z naruszeniem warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP. Żaden z nich nie posiadał ważnej wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu w Polsce. Ponadto cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski.

Zobacz też: Straż Graniczna ratowała imigrantów na bagnach. Lewicowi aktywiści utrudniali działania

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply