Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy poszukiwanych czerwoną notą Interpolu. Decyzją sądu cudzoziemcy trafili do aresztu.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w poniedziałkowym komunikacie. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (15 czerwca). “Podczas kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Medyce funkcjonariusze SG ustalili, że 36-letni ob. Ukrainy jest poszukiwany przez rumuńskie służby. Tamtejsze władze wydały za nim czerwoną notę Interpolu oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o przemyt papierosów na dużą skalę” – czytamy.

Kilkanaście godzin później, funkcjonariusze z tej samej placówki kontrolujący pasażerów międzynarodowego pociągu z Ukrainy zatrzymali 47- letnią Ukrainkę. “Władze Mołdawii wydały za kobietą czerwoną notę Interpolu. Jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzież. Według tamtejszego prawa grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności” – informuje SG.

W obu przypadkach cudzoziemcy zostali  tymczasowo aresztowani. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 90 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb – podkreśla Straż Graniczna.

W drugiej połowie maja br. funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali 40-letniego Ukraińca ściganego czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania Ukrainy.

Także pod koniec kwietnia zatrzymano 43-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. Wówczas zatrzymanie miało miejsce na lotnisku w Balicach.

W połowie kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca ściganego czerwoną notą Interpolu. Był poszukiwany za przestępstwo związane z narkotykami.

Z kolei pod koniec marca policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Interpol za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem osób z Ukrainy do Polski i dalej na zachód. Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 33-latkowi grozi 9 lat pozbawienia wolności.

Także w grudniu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. Miało to związek z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej migrantów z Ukrainy przez Francję do Wielkiej Brytanii.

bieszczadzki.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply