Zatrzymano dwóch przemytników imigrantów

Dwóch kurierów, którzy przewozili w sumie 12 nielegalnych migrantów zatrzymał w Hajnówce współdziałający ze Strażą Graniczną patrol Policji.

Jak poinformowała w środę służba prasowa SG, dwóch kurierów, którzy przewozili w sumie 12 nielegalnych migrantów zatrzymał w Hajnówce współdziałający ze Strażą Graniczną patrol Policji.

„W sieci pojawiło się nagranie, jakoby ich nielegalna podróż do Niemiec miała zakończyć się sukcesem. Dzięki skutecznym działaniom służb wszyscy zostali zatrzymani” – czytamy w komunikacie.

Po informacji przekazanej przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Narewce patrol Policji w Hajnówce zatrzymał do kontroli dwa auta na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcy – obywatele Polski i Ukrainy przewozili w sumie 12 Irańczyków, którzy chwilę wcześniej wbrew przepisom przekroczyli polsko-białoruską granicę. W sieci pojawiło się nagranie jednego z organizatorów nazywającego się Al Nuaimi, na którym widać kurierów odbierających właśnie tę grupę migrantów. Cudzoziemcy nie byli zainteresowani składaniem wniosków o ochronę międzynarodową w naszym kraju.

Na nagraniu widać jak szybko wsiadają do aut by udać się w dalszą, opłaconą, nielegalną drogę na zachód Europy.

Zatrzymani kurierzy usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała w poniedziałek służba prasowa Straży Granicznej, funkcjonariusze SG z Placówki w Narewce zatrzymali mężczyznę i kobietę usiłujących przewieźć w głąb Europy Zachodniej 12 Egipcjan.

Dodatkowo w trakcie dalszych czynności w zajmowanym przez nich mieszkaniu ujawniono pełną linię produkcyjną grzybów halucynogennych oraz znaczną sumę pieniędzy.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. r2d2
    r2d2 :

    Kara nie powinna być DO 8 lat ale OD 8 lat w górę z zamianą np. na 3-4lata pracy w kamieniołomach albo kopalniach a zarobione pieniądze przeznaczone na utrzymanie dozoru elektronicznego, mieszkanie, jedzenie, oraz ubranie. Tak aby następnym nie opłacało się wspierać Łukaszenkowo Putasowego atakowania Polski.