Konferencja w Paryżu ma odbyć się w dniach 9-11 marca 2017 roku.

Naukowcy stwierdzili w liście: pseudo-naukowa aktywność Wiatrowycza jest nastawiona na jeden cel: gloryfikację ukraińskich organizacji nacjonalistycznych, nie ograniczając się do OUN i UPA. Aby osiągnąć ten cel wielokrotnie dokonywał manipulacji i otwarcie kłamał w kwestii ukraińskiego udziału w Holokauście, a w szczególności odnośnie roli nacjonalistów ukraińskich w promowaniu przemocy przeciwko Żydom i aktywnego w niej uczestnictwa. Ponadto zanegował fakt czystki etnicznej wołyńskich Polaków i pracował niestrudzenie na rzecz rozgrzeszenia zbrodni UPA przeciwko niewinnym polskim cywilom.

CZYTAJ TAKŻE:
Szef ukraińskiego IPN-u spreparował dowód mający świadczyć o symetryczności zbrodni Polaków i Ukraińców

Wiatrowycz o Wołyniu: zbrodnie były symetryczne

Jared McBride, Tarik Amar, Helen Jul zauważają również, że Wiatrowycz zaangażowany był pisanie ustawy zakładającej karanie więzieniem obrażających dziedzictwo nacjonalistów ukraińskich.Autorzy listu doodają, że książki i artykuły Wiatrowycza zostały ostro skrytykowane przez uczonych [z całego świata] od Berlina aż po Kalifornię, w wielu różnych poważnych recenzowanych czasopismach.Zwracają uwagę, że Wiatrowycz nie ma żadnych publikacji w czasopismach akademickich wymagających recenzji. Z tego powodu stwierdzają: Nie możemy zrozumieć, dlaczego osoba o takiej złej reputacji jest zapraszana do wygłaszania wykładu w towarzystwie poważnych uczonych, przestrzegających podstawowych standardów praktyki naukowej.

kresy.pl

Reklama7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Banderowiec Wiatrowycz,to bezczelny picer i propagandysta,kłamca,mający w d.pie naukowe historyczne czasopisma.Ten oszołom,zboczony ultranacjonalista tworzy i chroni mit morderczych herojów,od wideł,siekier,noży i kos bandyckich UPA kuroni.W końcu myślący,niezależni,poważni historii naukowcy,poznają się na tym Wiatrowycza gadzie co na banderowskie zlecenie propagandowymi oszustwami,nie tylko Upadlinie bredzi.Podzielam przekonanie by ta banderowska Wiatrowycza wywłoka dostała od Konferencji Paryskiej solidnego kopa,zamiast zapraszania do szacownego grona takiego debilnego nazistowskiego ćwoka.

  2. madmike :

    Miło czytać takie doniesienia, choć milszy byłby bojkot całej konferencji przez pozostałych uczestników albo lepiej, atak na propagandzistę, ciekawe jakby się wił gdyby przyszło odpowiadać na niewygodne pytania?
    Oczywiście wiadomo jaka będzie reakcja, to wszystko wina rosyjskiej agentury która zinfiltrowała środowiska naukowe na całym świecie a teraz atakują biednego ukra.