Dwie kopalnie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Murcki-Staszic w Katowicach oraz Jankowice w Rybniku wstrzymały wydobycie węgla. Decyzja jest spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa wśród pracowników zakładów. Przerwa w wydobyciu będzie trwała do 3 maja – poinformowała PGG w poniedziałek.

Polska Grupa Górnicza poinformowała w poniedziałek o wstrzymaniu wydobycia węgla w dwóch kopalniach. „W tym okresie w kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice nastąpi minimalne obłożenie załogi wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania kopalń. Decyzja spowodowana jest pandemią koronawirusa COVID-19 i troską o bezpieczeństwo pracowników. Procedury wprowadzone na czas epidemii zadziałały w spółce prawidłowo” – cytuje Polska Agencja Prasowa (PAP) komunikat PGG. Podkreślono, że przerwa w wydobyciu będzie trwała do 3 maja.

303 pracowników kopalni Murcki-Staszic zostało poddanych kwarantannie. Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 38 z nich. W należącym zaś do kopalni ROW ruchu Jankowice, zakażenie potwierdzono u 32 członków załogi, 433 pracowników zostało poddanych kwarantannie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PAP informuje, że w związku z decyzją Sztabu kryzysowego PGG, wśród przebywających na kwarantannie pracowników kopalni Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice będzie przeprowadzana większa ilość testów na obecność koronawirusa. Spółka nawiązała kontakt w tej sprawie ze służbami epidemicznymi, a także ze sztabem kryzysowym wojewody śląskiego.

Zobacz także: Obserwator Finansowy: znaczenie węgla będzie rosło

pap / rmf24.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz