Minister finansów Wielkiej Brytanii zapowiedział, że zostaną podniesione podatki. Powodem tego ma być potrzeba sprostania wyzwaniom jakie stawia przed państwem perspektywa opuszczenia Unii Europejskiej.

Brexit spowoduje podniesienie podatków i ograniczenie wydatków budżetowych – zapowiedział to George Osborne, minister finansów Wielkiej Brytanii.

Zamierzamy absolutnie zapewnić ludziom bezpieczeństwo fiskalne, zamierzamy pokazać krajowi i światu, że rząd potrafi żyć za swoje własne środki– powiedział Osborne i dodał, że kraj dostosuje się do warunków życia poza Unią Europejską choć nie będzie łatwo.

Wcześniej minister zapowiadał, że kraj da sobie ekonomicznie radę z Brexitem.

PAP/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz