Międzynarodowy Fundusz Walutowy miał zająć się tą sprawą jutro.

Według informacji dostępnych na stronie MFW 20 marca odbędą się konsultacje z rządem Kataru, 22 marca z przedstawicielami Saint Lucia, 24 marca – konsultacje z rządem Nauru, Izraela i Republiki Dominikany. Oznacza to, że sprawa przekazania środków Ukrainie zniknęła z porządku obrad.CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Szefowa MFW: Ukraina może utracić nasze wsparcie

Wcześniej rzecznik MFW Gerry Rice zapowiadał, że Fundusz zajmie się sprawą przezkazania środków właśnie w poniedziałek, 20 marca. W podobny sposób wypowiadał się ukraiński minister finansów Aleksander Danyluk.

Miliard pomocy jest częścią zatwierdzonego 11 marca 2015 programu kredytowego MFW dla ukraińskiej gospodarki. Zakładał on przekazanie 17,5 mld dolarów w ciągu 4 lat.

Pierwsza transza w wysokości 5 mld dolarów została przekazanie Ukrainie 13 marca 2015, kolejne 1,7 miliarda dolarów – 4 sierpnia 2015 r.

kresy.pl / epravda.com.ua

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. pro_patria :

    Rozmawiałem ostatnio z upaińcem, który nie mógł pojąć tego wspierania na siłę jego kraiku-bankruta. Nie ufam mu jak wszystkim upaińcom, lecz jednemu jego stwierdzeniu wierzę (bo logicznie ma sens): oni śmieją się do rozpuku ze usilnego wsparcia polsko-europejsko-amerykańskiego. Szczególnie z polskiego, gdyż wymordowali naszych Rodaków, a my ich frajersko wspieramy. Ponadto: „Jak wyobrażamy sobie zwrot długu ?? W słodyczach porocha ?? (dosłowny cytat upaińca)”.