Za tydzień odbędzie się premiera nowej gry edukacyjnej IPN „7. W obronie Lwowa”, w której zadaniem graczy jest powstrzymanie natarcia bolszewików na Lwów.

Akcja rozgrywa się podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Zadaniem 7. Eskadry Myśliwskiej jest powstrzymanie 1. Armii Konnej Siemiona Budionnego, nacierającej w kierunku Lwowa. Przed 95 laty garstka pilotów, w tym amerykańskich, zdołała tego dokonać – teraz ich wyczyn mogą powtórzyć chętni do rozgrywki.

Gra jest pierwszą częścią lotniczej trylogii. Kolejne tytuły mają być poświęcone historii eskadr noszących to samo „gwiaździste godło” – 111 i 303. Przeznaczona jest zasadniczo dla dwóch osób. Posiada zarówno wariant zaawansowany, jak i prosty, dla dzieci od 8 roku życia.

Premiera odbędzie się w dniach 27-28 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, podczas XI Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

Fot. pamiec.pl

lotniczapolska.pl / pamiec.pl/ Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zan :

    Byłem kiedyś głupi i naiwny. Myślałem, że w IPN pracują naukowcy, badacze i archiwiści – coś w rodzaju „źródła” dla historyków, publicystów i dziennikarzy. Okazuje się jednak, że IPN łapie się bezpośrednio za robienie planszówek, wykupywanie całych stron by potrolować w Rosji i tym podobne dyrdymały.