W opozycyjnej demonstracji w Kijowie bierze udział około stu tysięcy ludzi. Manifestanci zajęli niemal całą główną ulicę miasta – Chreszczatyk. Niosą flagi Ukrainy, Unii Europejskiej, a także sił opozycyjnych. Wiele osob ma wstążki z symbolami „UA” i „UE”.

Jak donosi nasz korespondent, w demonstracji uczestniczą właściwie tylko ludzie, ktorzyy przyszli sami, z własnej woli i ktorzy wcześniej właścicie nie brali udziału w tego rodzaju protestach. Jest dużo rodzin z dziećmi. Słychać hasła „Ukraina to Europa”, „precz z kryminalistą” (tu manifestantom chodzi o Janukowycza), a takze slogany nacjonalistyczne. Niektórzy krzyczą: „rewolucja”.
W centrum Kijowa odbywa się także demonstracja prorządowa. Większość jej uczestników to opłaceni studenci i emeryci. Mają oni pokazać, że popierają linię władz, czyli nie zerwanie z integracją europejską, a jedynie jej wstrzymanie dla odbudowania stosunków z Rosją.

IAR/Kresy.plZbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz