Saudyjskie wojska zniszczyły trzy pociski nad północno-wschodnim Rijadem tuż przed północą.

Jak informuje izraelski dziennik “Haaretz”, “Saudyjska obrona powietrzna zestrzeliła w niedzielę siedem pocisków balistycznych wystrzelonych przez jemeńską milicję Houthi, a spadające szczątki z pocisków zabiły jedną osobę w stolicy [Rijadzie] i była to pierwsza śmierć w stolicy od czasu rozpoczęcia trwającej już trzy lata kampanii wojskowej prowadzonej przez saudyjską koalicję w Jemenie”.

Dwa nagrania opublikowane na Twitterze zdają się pokazywać poważną awarię rakiet Patriot, które miały przechwytywać nadlatujące pociski balistyczne wystrzeliwane przez jemeńskich rebeliantów w stronę Rijadu.

Jeden z pocisków przeciwlotniczych eksplodował w powietrzu tuż po starcie, a drugi rozbił się w dzielnicy mieszkalnej. Szczątki z pocisków spadły na dom w Rijadzie, zabijając egipskiego mieszkańca i raniąc dwóch innych Egipcjan.

“Atak był trzecim przpadkiem, że rakiety przeleciały nad Rijadem, a rebelianci Houthi wzmagają wysiłki, by zademonstrować, że mogą dotrzeć do saudyjskiej stolicy, co grozi eskalacją regionalnej rywalizacji między Iranem i Arabią Saudyjską” – informuje dalej “Haaretz”.

Koalicja pod dowództwem Arabii Saudyjskiej rozpoczęła operacje wojskowe przeciwko szyickim rebeliantom Houthi w Jemenie w marcu 2015 r. Po tym jak uzbrojona w Iran szyiccy bojownicy przejęli władzę w stolicy Sanie i zmusiła prezydenta Abda Rabbu Mansura al-Hadiego do ucieczki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: MON: w środe podpisanie umowy dot. systemu Wisła

Kresy.pl / Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply