Saudyjskie wojska zniszczyły trzy pociski nad północno-wschodnim Rijadem tuż przed północą.

Jak informuje izraelski dziennik „Haaretz”, „Saudyjska obrona powietrzna zestrzeliła w niedzielę siedem pocisków balistycznych wystrzelonych przez jemeńską milicję Houthi, a spadające szczątki z pocisków zabiły jedną osobę w stolicy [Rijadzie] i była to pierwsza śmierć w stolicy od czasu rozpoczęcia trwającej już trzy lata kampanii wojskowej prowadzonej przez saudyjską koalicję w Jemenie”.

Dwa nagrania opublikowane na Twitterze zdają się pokazywać poważną awarię rakiet Patriot, które miały przechwytywać nadlatujące pociski balistyczne wystrzeliwane przez jemeńskich rebeliantów w stronę Rijadu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeden z pocisków przeciwlotniczych eksplodował w powietrzu tuż po starcie, a drugi rozbił się w dzielnicy mieszkalnej. Szczątki z pocisków spadły na dom w Rijadzie, zabijając egipskiego mieszkańca i raniąc dwóch innych Egipcjan.

„Atak był trzecim przpadkiem, że rakiety przeleciały nad Rijadem, a rebelianci Houthi wzmagają wysiłki, by zademonstrować, że mogą dotrzeć do saudyjskiej stolicy, co grozi eskalacją regionalnej rywalizacji między Iranem i Arabią Saudyjską” – informuje dalej „Haaretz”.

Koalicja pod dowództwem Arabii Saudyjskiej rozpoczęła operacje wojskowe przeciwko szyickim rebeliantom Houthi w Jemenie w marcu 2015 r. Po tym jak uzbrojona w Iran szyiccy bojownicy przejęli władzę w stolicy Sanie i zmusiła prezydenta Abda Rabbu Mansura al-Hadiego do ucieczki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: MON: w środe podpisanie umowy dot. systemu Wisła

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz