Według wstępnych danych prokurator generalny Ługańskiej Republiki Ludowej Siergiej Gorenko zginął w wyniku eksplozji w budynku Prokuratury Generalnej ŁRL.

„Według wstępnych danych prokurator generalny ŁRL Siergiej Gorenko zmarł w wyniku odniesionych obrażeń w wyniku eksplozji w jego biurze w centrum Ługańska” – poinformowało źródło interfax.ru ze służb ratunkowych separatystycznej republiki.

Władze ŁRL nie potwierdziły jeszcze oficjalnie tej informacji.

„Według wstępnych danych mówimy o improwizowanym urządzeniu wybuchowym. To jest główna wersja” – przekazało źródło.

W eksplozji miała zginąć także zastępczyni Prokuratora Generalnego – Jekaterina Steglienko.

Mychajło Podolak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, uważa, że ​​zabójstwo tzw. „prokuratora generalnego LPR” i jego zastępcy należy uznać za wynik starcia lokalnych elementów przestępczych lub czystki prowadzonej przez Rosjan.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy donoszą o odkryciu masowego grobu w Izium [+FOTO/+WIDEO]

W piątek również w  centrum Chersonia doszło do wybuchu w obiekcie, który miał być wykorzystywany przez rosyjskich żołnierzy.

Według nieoficjalnych informacji, w czasie ataku w Chersoniu w budynku odbywało się spotkanie przedstawicieli administracji i okręgów obwodu chersońskiego. Obiekt miał zostać zaatakowany przy pomocy HIMARS-ów. Ze wstępnych informacji wynika, że uderzono w budynek Sądu Apelacyjnego. Na co dzień był on wykorzystywany przez władze okupacyjne. Pociski miały też trafić w wieżę telewizyjną.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński wywiad: rosyjskie przygotowania do referendów na południu kraju prawie zakończone

Kresy.pl / pravda.com.ua / interfax.ru / tass.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply