Według wyników sondażu exit poll (wykonanego przez pracownię Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP), które zostały ogłoszone w niedzielę wieczorem, pierwszą turę wyborów prezydenckich zwyciężył urzędujący prezydent Andrzej Duda, otrzymując wynik 41,8 proc. Zmierzy się w II turze z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim, który otrzymał 30,4 proc. głosów.

Według ogłoszonych w niedzielę o 21:00 wyników sondażu exit poll, w I turze wyborów prezydenckich zwyciężył urzędujący prezydent Andrzej Duda, który otrzymał 41,8 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, otrzymując 30,4 proc. głosów.

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia – 13,3 proc. Czwarte miejsce zajął kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak – 7,4 proc. głosów. Kandydat Lewicy Robert Biedroń otrzymał 2,9 proc., zaś kandydat Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,6 proc.

Pozostali kandydaci:

Marek Jakubiak – 0,5 proc.

Paweł Tanajno – 0,3 proc.

Waldemar Witkowski – 0,3 proc.

Stanisław Żółtek – 0,3 proc.

Mirosław Piotrowski – 0,2 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po godzinie 22:00 odbędzie się konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) dotycząca zakończenia głosowania.

W poniedziałek o godzinie 10:00 powinna odbyć się pierwsza konferencja prasowa dotycząca nieoficjalnych cząstkowych wyników głosowania. Kolejne konferencje będą odbywały się w godzinach: 13.30, 18.30 i 22.00.

Zobacz także: Lubuskie: Z siedziby jednej z komisji wyborczych zdjęto flagę państwową

Polsat / TVN24 / TVP / Wprost / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply