Według wyników sondażu exit poll (wykonanego przez pracownię Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP), które zostały ogłoszone w niedzielę wieczorem, pierwszą turę wyborów prezydenckich zwyciężył urzędujący prezydent Andrzej Duda, otrzymując wynik 41,8 proc. Zmierzy się w II turze z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim, który otrzymał 30,4 proc. głosów.

Według ogłoszonych w niedzielę o 21:00 wyników sondażu exit poll, w I turze wyborów prezydenckich zwyciężył urzędujący prezydent Andrzej Duda, który otrzymał 41,8 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, otrzymując 30,4 proc. głosów.

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia – 13,3 proc. Czwarte miejsce zajął kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak – 7,4 proc. głosów. Kandydat Lewicy Robert Biedroń otrzymał 2,9 proc., zaś kandydat Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,6 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pozostali kandydaci:

Marek Jakubiak – 0,5 proc.

Paweł Tanajno – 0,3 proc.

Waldemar Witkowski – 0,3 proc.

Stanisław Żółtek – 0,3 proc.

Mirosław Piotrowski – 0,2 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po godzinie 22:00 odbędzie się konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) dotycząca zakończenia głosowania.

W poniedziałek o godzinie 10:00 powinna odbyć się pierwsza konferencja prasowa dotycząca nieoficjalnych cząstkowych wyników głosowania. Kolejne konferencje będą odbywały się w godzinach: 13.30, 18.30 i 22.00.

Zobacz także: Lubuskie: Z siedziby jednej z komisji wyborczych zdjęto flagę państwową

Polsat / TVN24 / TVP / Wprost / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz