Wrocław: Bosak złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar UPA, NKWD i Gestapo

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta RP, we Wrocławiu złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar UPA, NKWD i Gestapo. Wcześniej na konferencji prasowej apelował o “odpowiedzialną gospodarkę wodną”.

Jak informowaliśmy, w sobotę kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak stwierdził, że należy położyć w Polsce większy nacisk na gospodarkę wodną. Wyraził opinię, że była ona do tej pory zaniedbywana. Podkreślił konieczność poprawy retencji wody, oraz rozwój transportu i wodnej turystyki.

“Dostosowanie takiej rzeki jak Odra do celów transportowych jest tańsze niż budowa nowych autostrad. Transport rzeczny jest tańszy niż transport kolejowy, czy transport drogowy. Inne państwa obficie korzystają z transportu rzecznego” – mówił Bosak.

„Dziś chcemy postulować dwie rzeczy. Po pierwsze w walce z suszą stworzenie dobrego systemu gospodarki wodnej. Przypomnę, że cały system gospodarki wodnej przez wieki był tworzony w celu osuszania ziem w celach rolniczych. W tej chwili ze względu na zmieniające się uwarunkowania klimatyczne główny cel gospodarki wodnej musi być zmieniony. Teraz nie osuszanie, ale utrzymywanie wysokiego poziomu wód gruntowych staje się celem strategicznym” – powiedział kandydat Konfederacji.

Jego zdaniem drugim ważnym zadaniem w związku ze strategią jest wykorzystanie rzek do celów turystycznych i transportowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po konferencji prasowej Bosak złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar UPA, NKWD i Gestapo we Wrocławiu.

Na późniejszym wiecu Bosak przedstawiał swoje związki z Wrocławiem, kontynuował temat postulowanego rozwoju gospodarki wodnej. Zachęcał również do wstąpienia do struktur organizacji, które tworzą Konfederację, przedstawiając lokalnych liderów między innymi Ruchu Narodowego czy współpracującej z RN Młodzieży Wszechpolskiej. Przy okazji wizyty we Wrocławiu Krzysztof Bosak odwiedził firmę Wadex, produkującą systemy kominowe.

Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz