W piątek zostały podpisane umowy na zakup sprzętu optoelektronicznego – gogli i lornetek noktowizyjnych, celowników termalnych oraz lunet obserwacyjnych dla Wojska Polskiego o wartości ponad 240 mln złotych.

W dniu 24 czerwca 2022 roku PCO S.A. podpisało kontrakt z Agencją Uzbrojenia na dostawy sprzętu noktowizyjnego i termowizyjnego dla Sił Zbrojnych RP.

Zobacz też: 3,5 tys. rakiet systemu Piorun dla Wojska Polskiego. Szef MON zatwierdził umowę

Przedmiotem umowy jest 1591 kpl. Gogli Noktowizyjnych MU-3ADM, 350 kpl. Gogli Noktowizyjnych MU-3AM, 250 kpl. Lornetki Noktowizyjnej NPL 1M oraz 500 kpl. Strzeleckiego Celownika Termalnego SCT RUBIN. Umowę podpisano na lata 2022-2025.

Strzelecki Celownik Termalny SCT jest przeznaczony do obserwacji oraz prowadzenia ognia z broni ręcznej. Umożliwia wykrycie i identyfikację celów bez względu na warunki oświetlenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zminiaturyzowane gogle MU-3ADM i MU-3AM to zaawansowane pasywne urządzenie noktowizyjne. Charakteryzują się kompaktową i wyjątkowo lekką konstrukcją, solidnością i niezawodnością w warunkach polowych, a także doskonałymi parametrami wykrywania, rozpoznawania i identyfikacji.

Lornetka noktowizyjna NPL-1M jest małym, lekkim przyrządem noktowizyjnym przeznaczonym do obserwacji terenu na bliskich i dalszych odległościach w warunkach nocnych.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply