Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Kyryło Budanow przyjechał do Warszawy na rozmowy z przedstawicielami polskich władz. Głównym tematem spotkania w MSZ była decyzja Wołodymyra Zełenskiego o nadaniu ukraińskiej jednostce wojskowej imienia „Bohaterów UPA”.
W piątek Kyryło Budanow, bliski współpracownik prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, spotkał się z sekretarzem stanu w MSZ Marcinem Bosackim. Tematem rozmowy była decyzja o nadaniu Odrębnemu Centrum Operacji Specjalnych „Północ” Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy honorowego miana „Bohaterów UPA”.
Według informacji przekazanych przez MSZ spotkanie odbyło się na prośbę strony ukraińskiej. Budanowowi towarzyszyli jego zastępcy: Iryna Wereszczuk i Serhij Kysłycia.
Unia Europejska przeznaczy dodatkowe 100 mln euro na wsparcie libańskich sił zbrojnych. Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas przekonuje, że wzmocnienie struktur państwa jest najlepszym sposobem ograniczenia zagrożenia ze strony Hezbollahu. (more…)
„Na razie” — odpowiedział sekretarz stanu USA Marco Rubio na pytanie, czy „zdaje sobie sprawę, że Grenlandia jest częścią Danii?”. Rubio powiedział, że USA prowadzą rozmowy z Danią i Grenlandią o wykorzystaniu wyspy do wspólnej obrony. Przyznał również, że zgadza się z Donaldem Trumpem, iż obecne porozumienia o stacjonowaniu wojsk USA na wyspie są niewystarczające.
W środę podczas posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów sekretarz stanu USA Marco Rubio odniósł się do rozmów Waszyngtonu z Danią i Grenlandią w sprawie wykorzystania wyspy do wspólnej obrony.
Kongresmenka z Delaware Sarah McBride zapytała Rubio, czy jest świadomy, że Grenlandia jest częścią Królestwa Danii. „Na razie” — odpowiedział Rubio.
W 2026 roku Kościołowi w Polsce przybędzie 196 nowych księży, czyli o 12 mniej niż rok wcześniej. Spadek dotyczy zarówno duchownych diecezjalnych, jak i zakonnych, a w części diecezji nie będzie żadnych święceń – podała KAI.
W środę Katolicka Agencja Informacyjna podała, że w 2026 roku Kościołowi w Polsce przybędzie 196 nowych księży, w tym 130 diecezjalnych i 66 zakonnych, co oznacza spadek o 12 duchownych wobec poprzedniego roku. Dane pochodzą z kurii diecezjalnych, seminariów duchownych, stron diecezjalnych oraz Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.
Może Cię zainteresować: Francja: Wzrost zgłoszeń do seminariów. Pierwsze sygnały przełamania kryzysu
Litwa prowadzi rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi o możliwym rozmieszczeniu amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium. Minister obrony Robertas Kaunas zastrzegł, że taki krok mógłby nastąpić tylko w czasie kryzysu lub wojny. (more…)
Izraelskie wojsko będzie na razie kontynuować operacje w Libanie i nie wycofa się z kraju, poinformował w czwartek minister obrony Israel Kac. Tego samego dnia rano przedstawiciel Izraela podpisał w USA umowę rozejmową.
W czwartek rano czasu libańskiego w Waszyngtonie przedstawiciele władz Izraelu, Libanu i USA podpisali kolejne porozumienie mające ustanowić zawieszenie broni w tym drugim państwie. Wśród liczny warunków zapisano i ten, by zaprzestania ostrzału przez Hezbollah i wycofania wszystkich jego oddziałów na północ od rzeki Litani. Symetrycznego warunku nie postawiono Izraelowi. Ten kontynuuje działania zbrojne na libańskim terytorium.
Tragiczne to dla ludzi poszkodowanych, obawiam się ,że włoscy politycy którzy swoimi działaniami wygenerowali aktualną sytuację wywiną się od odpowiedzialności.
tagore
Popieram, bo jak mawia “klasyk”, “Ciemny lud to kupi”…
YouTube: Barbara Spectre. Żydzi aktywnie zmieniają skład etniczny Europy i przyznają się do tego, choć nie w swoich wysokonakładowych mediach. Skutkiem tego większość ludzi nie potrafi zdiagnozować problemu. A to winni są “politycy”, a to “lewactwo” itp. bzdury.
niestety “poprawnościowa” polityka i ślepa tolerancja dokonują żniw wśród siewców …
Szkoda nawet komentować .Jedyna rada zapakować z powrotem na statki i pod eskortą wojska odesłać do Afryki . Poczytajcie tytuły artykułów nawet na tym niszowym portalu reklamowym Szwecja: „uchodźcy” z Erytrei zadźgali dwie osoby w salonie IKEA . Zamieszki muzułmańskich imigrantów na greckiej wyspie Kos. Burmistrz: “Poleje się krew”. Włochy: imigranci zbiorowo zgwałcili szefową ośrodka dla uchodźców no przecież to tylko kobieta.To bydło ma tylko roszczenia . Już Niemiaszki nielegalnie podrzucają na Opolszczyznę nielegalnych bandyckich muzułmanów.
Nie widze informacji na stronie zrodlowej pamelageller.com. Czy to jest gdzies jeszcze potwierdzone? Obawiam sie swoja droga, ze politycy odpowiedzialni za podobne zdarzenia nie poniosa zadnej odpowiedzialnosci… ostatecznie to my wybieramy sobie przedstawicieli. Zobaczycie mikrocefale popierajace PIS co oni zrobia zeby powstrzymac naplyw islamskich imigrantów.
Kolego bez obrazy. Mi to zajęło kilka minut. Dla wszystkich materiał źródłowy;
http://pamelageller.com/2015/08/italy-muslim-immigrants-gang.html/
gdzie tam, o co sie obrazac, po prostu nie bylo w spisie artykulów kiedy otworzylem ta strone. Mialem prawo spodziewac sie raczej, ze to jedna ze swierzszych informacji.
Wystarczy zerknąć na zdjęcia Lecha Kaczyńskiego obchodzącego w jarmułce Chanukę oraz na proUSraelityzm PIS by stracić zludzenia. Duda zanim trafił do PIS był w znanej z żydowskości Unii Wolności. Żydowska oligarchia rządząca USA i UE narzuca multi-kulti. W 2100 większość Polaków będzie ciapata. Trudno tu w sumie mówić o czymś takim jak “polacy”. Polaków już nie będzie.
Wydaje się, że to dość specyficznie potraktowanie hasła o wzbogacaniu Europy czy jej mieszkanek. Jednostkowa tragedia zapewne nie zmieni podejścia do problemu imigrantów – może ktoś głośniej powie, że należy ich szybciej wysłać do Polski. Choć trzeba przyznać, że zmienia się podejście jeszcze rok temu a sprawa ta pewnie nie ujrzałaby światła dziennego. —— Oczywiście zaraz znajdą się “autorytety” wskazujące, że to pojedynczy wybryk, że warunki mieli nie takie, że młodzi chłopcy mają potrzeby seksualne… skończy się pewnie na zapewnieniu płatnych prostytutek (choć pewnie ciężko będzie je namówić) lub losowaniach która z mieszkających w pobliżu rodzin ma przyprowadzić swoją córkę aby ulżyć doli imigrantów. Współczesna wędrówka ludów zniszczy UE, gdyż przy obecnej polityce nie prosta ona rosnącej liczbie imigrantów i generowanych przez to problemów społecznych.
HAhahahahaha , genialny nius : ) wiecej ciapatych siagajcie przekleci idioci ! hehehehe
Zwierzęta niczemu niewinne. Robią co im instynkt nakazuje. Winni są Włosi sprowadzający małpy do centrów swoich miast zamiast pozwolić im zatonąć w morzu. Szefowej ośrodka nie współczuję, bo jako funkcjonariusz reżimu aktywnie zamieniała Włochy w gówno.