Włoski dziennik „Corriere della Sera” postanowił uczcić obchodzony 17 stycznia „Dzień migranta” analizą tego, kto rzeczywiście przybywa do Włoch, i czy naprawdę są to głównie kobiety i dzieci uciekające przed wojną.

Stroniący do tej pory przed mówieniem o islamskiej imigracji jako o zagrożeniu dla Europy dziennik, poświęcił całą stronę na reportaż znanej dziennikarki Sary Gandolfi. Według niej wiele osób w Europie zaczęło inaczej spoglądać na problem imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu po wydarzeniach sylwestrowej nocy w Niemczech. Gandolfi twierdzi jednak, że niebezpieczeństwo wyczuwane przez coraz większą liczbę Europejczyków nie tyle wiąże się z samym napływem uchodźców, ile z ogromną dysproporcją płci. Ze statystyk wynika bowiem, że aż z 73% z 1,2 mln osób ubiegających się o azyl w Europie to mężczyźni. Cztery lata temu mężczyzn ubiegających się o azyl było 66%. We Włoszech jest jeszcze gorzej – tam aż 90% wnioskodawców to dorośli mężczyźni, a nie kobiety i dzieci.Gandolfi przytacza statystyki, z których wynika, że 80-90% wszystkich przestępstw popełnianych jest przez mężczyzn w tym wieku, w którym jest większość imigrantów. Dziennikarka cytuje również uczoną Andreę Den Boer, profesor polityki i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Yorku. Według niej choć nie ma żadnych badań dotyczących migrantów, badania przeprowadzone w Indiach i Chinach (gdzie polityka jednego dziecka doprowadziła do gwałtownego spadku narodzin kobiet) potwierdzają, że brak równowagi płci w populacji młodzieży może prowadzić do większych niepokojów społecznych, w tym wzrost przestępczości i przemocy, szczególnie wobec kobiet”.

Te same badania wskazują, że w dłuższej perspektywie, miejsca zamieszkane przez dużą liczbą ludzi, pozostających na marginesie społeczeństwa (z powodu braku realnej możliwości zawarcia małżeństa, braku kontaktu z rodziną, a także z powodu bezrobocia) są znacznie bardziej niestabilne, a ich władze borykają się z rosnącą liczbą przestępstw, nadużywaniem alkoholu i narkotyków, oraz z bandytyzmem. – Niezamężni mężczyźni są bardziej skłonni do popełniania przestępstw niż mężczyźni w związku małżeńskim lub stałym związku– potwierdza Den Boer. Ponadto „młodzi ludzie mają tendencję do łączenia się w grupy bliskie kulturowo, nieuchronnym jest, że zachowanie członków takiej grupy jest bardziej aspołeczne niż jednej osoby”.

„Corriere” przytacza również przykład Szwecji, gdzie 17% imigrantów to mężczyźni między 14 a 17 rokiem życia (w Niemczech stanowi segment 6%). Dziś w Szwecji na 100 nastoletnich dziewczynek już przypada 106 nastoletnich chłopców, jeśli jednak wnioski o azyl będą przyjmowane tak często jak do tej pory, ta proporcja szybko zmieni się na 116 chłopców do 100 dziewcząt.

Według danych Eurostatu Włochy odznaczają się najwyższym odsetkiem „męskich” wniosków o azyl w stosunku do innych państwach europejskich. W październiku 2015 roku, z 82.000 wniosków o azyl aż 90% zostało złożonych przez mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat.

pch24.pl/ „Corriere della Sera”

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz