Zdaniem władz republiki partia zagraża zgodzie narodowej i bezpieczeństwu społecznemu. Wcześnie na zachodzie kraju zdelegalizowano PR i KPU.

Prezydium Werchownej Rady Krymu zdelegalizowało działalność partii „Swoboda” oraz jej symbolikę na terenie Autonomicznej Republiki Krymskiej – można przeczytać na oficjalnej stronie krymskiego parlamentu.

W 10 regionach Ukrainy doszło do antykonstytucyjnego przewrotu. Prawowita władza została siłą pozbawiona możliwości wypełniania swoich obowiązków. Kontynuowane są próby siłowego przejęcia siedzib kolejnych ministerstw (…) Aktywnymi uczestnikami tych zajść są działacze „Swobody” i innych radykalnych organizacji – piszą autorzy dokumentu.

Przypominamy, że wcześniej w obwodach iwano-frankiwskim, tarnopolskim, winnickim, chmielnickim, czerniowieckim i połtawskim delegalizowane zostały Partia Regionów i Komunistyczna Partia Ukrainy wraz z ich symboliką.

lb.ua/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. piotr3005
    piotr3005 :

    W końcu idzie w dobrą stronę ale sytuacja jest ciężka, bo z jednej strony Moskale a z drugiej dzicz zwana swobodą z ludobójcą banderą. Odbiło się nieuznanie rzezi wołyńskiej za ludobójstwo to teraz nasze władze i opozycja popierają morderców. Plują na groby naszych rodaków zabitych siekierami upa