Prezydent Rosji Władimir Putin zgodził się w środę z propozycją premiera Michaiła Miszustina, zezwalając niektórym ukraińskim przedsiębiorstwom na dostarczanie ich produktów do Rosji – poinformował Tass.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, Władimir Putin zgodził się na do dopuszczenie produktów z kilku ukraińskich firm na rosyjski rynek.

„Przyjmijmy, że jest to pierwszy krok i gest dobrej woli z naszej strony” – powiedział Putin, odpowiadając na propozycję zezwolenia na dostawy na rynek rosyjski dla firmy Bratslaw i fabryki maszyn Barski.

„W porządku, zgadzam się. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że rząd uważa, że ​​jest to możliwe tylko jeśli nie zagrozi naszym producentom, to dlaczego nie? Dobrze, to ustalone” – powiedział prezydent.

„Rząd przygotuje wymagane dokumenty, jeśli prezydent Rosji  zaakceptuje propozycję zezwolenia na dostawy towarów do Rosji dla ww. firm” – powiedział premier Michaił Miszustin. „Z pewnością interesy naszych producentów też będą w pełni przestrzegane. Ministerstwo Przemysłu i Handlu dokładnie rozważyło skutki takiej decyzji”.

Dodał, że strona rosyjska oczekuje na reakcję Ukrainy na ten „gest dobrej woli”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej informowaliśmy na naszym portalu, że Robotic TeleSystems przeprowadził badanie sondażowe dotyczące pozyskania przez Ukrainę szczepionki na koronawirusa. Respondentom zadano pytanie:

„Wiadomo, że Rosjanie potwierdzili możliwość dostarczenia Ukrainie szczepionki na koronawirusa. Zdania Ukraińców są w tej kwestii podzielone. Czy waszym zdaniem konieczne jest, żeby kupić szczepionkę od Rosji teraz, czy powinno się zaczekać do czasu, aż inny kraj zacznie ją produkować?”

Jak podano, prawie 60 proc. ankietowanych Ukraińców odpowiedziało twierdząco, że Ukraina powinna kupić rosyjską szczepionkę. Przeciwnego zdania było 29,5 proc. badanych, a 11,1 proc. nie miało zdania w tej kwestii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sondaż przeprowadzono w dniach 9-12 października br.

Na początku października lider ukraińskiej partii Platforma Opozycyjna-Za Życiem Wiktor Medwedczuk spotkał się z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, który przyznał, że istnieje możliwość, żeby dostarczać na Ukrainę rosyjską szczepionkę na koronawirusa.

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz