Tommy Robinson, prawicowy aktywista i reporter, został aresztowany w piątek za rzekome naruszenie pokoju pod sądem, w którym prowadzono rozprawę ws. muzułmańskich pedofili.

Prawicowy aktywista prowadził transmisję na żywo pod sądem w Leeds, gdzie toczył się proces karny muzułmańskiego gangu pedofilów.

Po ponad godzinie prowadzenia relacji, do Robinsona podeszli policjanci, którzy zażądali zakończenia transmisji. Ponieważ tego nie zrobił, został aresztowany za naruszenie spokoju i wpływanie na sąd.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania: dziewczyna oskarża syryjskich imigrantów o zbiorowy gwałt

Zatrzymują mnie za zakłócanie spokoju. Wszyscy to widzieliście. Czy ktoś może załatwić mi prawnika? – powiedział podczas zatrzymania aktywista. To niedorzeczne, nie powiedziałem ani słowa. Nic nie zrobiłem – dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Robinson został wcześniej skazany na karę więzienia w zawieszeniu za obrazę sądu w procesie ws. gwałtu zbiorowego w Canterbury w zeszłym roku. W Wielkiej Brytanii istnieje prawo, wedle którego można zostać za to skazanym, za stwarzanie znacznego ryzyka wywarcia negatywnego wpływu na toczącą się sprawę sądową.

Według informacji podawanych przez portal therebel.media, dla których aktywista relacjonował proces, Robinson został skazany już kilka godzin po zatrzymaniu na 13 miesięcy bezwzględnego więzienia.

Film z zatrzymania Robinsona:

Kresy.pl / independent.co.uk / therebel.media
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz