Komisja dyscyplinarna UEFA nałożyła na Węgrów karę trzech meczów bez publiczności, w tym jeden w zawieszeniu na dwa lata. Zakaz nie dotyczył jednak dzieci poniżej 14 roku życia.

Przepisy zezwalały ponadto, aby na dziesięcioro dzieci weszła jedna dorosła osoba w roli opiekuna. W efekcie węgierska reprezentacja mogła liczyć na doping ponad 30-tysięcznego tłumu dzieci i ponad trzech tysięcy dorosłych.

UEFA nałożyła karę na węgierską federację za “dyskryminujące zachowanie” kibiców w trakcie meczów Euro 2020 – m.in. w starciu z Francją z trybun dochodzić miały “rasistowskie odgłosy”, gdy przy piłce znajdował się Kylian Mbappe, a podczas meczów z Portugalią i Niemcami pojawiły się doniesienia o “okrzykach obrażających społeczność LGBT”.

Tuż przed rozpoczęciem sobotniego meczu piłkarze reprezentacji Anglii klęknęli na jedno kolano, aby wyrazić poparcie dla ruchu Black Lives Matter. Wtedy na trybunach rozległy się gwizdy. Węgierscy kibice wielokrotnie już reagowali w podobny sposób na tego typu gesty ze strony rywali.

CZYTAJ TAKŻE: Kibice reprezentacji Węgier wygwizdali klęczących rywali

Ostatecznie Węgrzy wygrali z Anglikami 1:0 po bramce Dominika Szoboszlaia z rzutu karnego.

CZYTAJ TAKŻE: Zespół mniejszości węgierskiej zdobył Puchar Rumunii

Kresy.pl / sport.pl / sportowefakty.wp.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply