Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air zapowiedziało uruchomienie bezpośredniego połączenia ze stolicą Kazachstanu Astaną.

Informację o najdłuższym połączeniu lotniczym jakie będzie obsługiwać Wizz Air, ogłosił na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes spółki József Váradi. Pierwszy samolot węgierskich linii wyleci do Astany 8 czerwca. Váradi ogłosił, że nowe połączenie będzie działać z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo, ale nie wykluczył zwiększenia częstotliwości, jeśli takie będzie zapotrzebowanie klientów.

W tym roku Wizz Air będą obsługiwać dzisięć tras więcej niż w zeszłym roku. Jego samoloty letać będą w Europie, a także do Turcji, Gruzji i Izraela. W ramach tegorocznych lotów do zarezerowania jest 4,8 miliona miejsc.

Decyzja o uruchomieniu lotów do Astany ma najpewniej związek z decyzją władz Kazachstanu o zniesieniu wiz dla obywateli kilkudziesięciu państw, w tym wszytkich państw Unii Europejskiej. Kazachstan jest najprężniej rozwijającym się państwem wśród poradzieckich państw Azji Środkowej.

dailynewshungary.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz