Przepuścimy uchodźców przez bardzo gęste sito – zapowiada nowy minister spraw zagranicznych RP.

„Polska chce przestrzegać prawa międzynarodowego, chce być wiarygodnym partnerem, członkiem UE. I również przestrzegać zobowiązań podejmowanych przez poprzednie rządy, przez nas w ramach UE. Jednak wykonanie wszelkich zobowiązań musi przebiegać pod kątem dbałości o bezpieczeństwo państwa i obywateli”– powiedział dziś Witold Waszczykowski.

Według polityka należy wprowadzić szczegółowe i surowe procedury, które zagwarantują, że do Polski nie przedostaną się osoby niebezpieczne.

„Na razie nie przystąpiliśmy jeszcze do żadnej selekcji, do żadnego sprawdzania [uchodźców]. To będą ścisłe kryteria, ścisłe sito, które musimy opracować sami. Zakładam, że będziemy decydować o tym suwerennie w Polsce. To my będziemy decydować o tym, jakie służby, w jaki sposób będą selekcjonowały migrantów. Musi to być absolutnie 100-procentowa pewność; jakikolwiek cień podejrzenia rzutujący na ich przeszłość, na ich tożsamość, będzie eliminował z przyjazdu do Polski”– powiedział Waszczykowski.

300polityka.pl/KRESY.PL

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • zan
   zan :

   Cyna, nie chcę być złośliwy, ale ostrzegałem. Podział na PO-PIS to tylko socjotechnika. Będzie ta sama polityka. Teksty o ślepym przestrzeganiu „prawa” stanowionego poza Polską i przez niewiadomo kogo – powinny w myślącym człowieku budzić PRZERAŻENIE.

   • cyna
    cyna :

    Nigdy nie twierdziłem że PiS jest remedium na wszystko i nie zawsze musze się z nim zgadzać ale to nie zmienia faktu że jest to jedyna siła która w obecnej chwili jest potrzebna Polsce. Co do zamieszania z koz…bcami to nie jest jedyny problem i główne zagrożenie. Najpierw należy powyrzucać te lewackie ku..y ze wszystkich resortów urzędów i mediów i mam nadzieje że PiS to zrobi

 1. mop
  mop :

  WASZCZYKOWSKI TO JEST WZORZEC DO NAŚLADOWANIA !!! Funkcjonariusze egipskiej policji wykryli grupę osób poruszających się w strefie przygranicznej na Półwyspie Synaj. Siły bezpieczeństwa Egiptu są tam szczególnie wyczulone ze względu na obecność w tej prowincji silnego odłamu tak zwanego „Państwa Islamskiego”. Policjanci doścignęli podejrzanych osobników pod samą granicą z Izraelem. Część z nich już wchodziła na płot graniczny. Ignorowali przy tym wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się oraz oddawane przez nich strzały ostrzegawcze. W efekcie policjanci zmuszeni byli użyć broni bezpośrednio. W wyniku tego zginęło 15 nielegalnych migrantów(BANDYTÓW), którzy okazali się być przybyszami z sąsiedniego Sudanu. Kolejnych 8 zostało rannych.

  haaretz.com/kresy.pl

 2. leszek1
  leszek1 :

  Pan Waszczykowski zmienil poglady dotyczace migrantow z dnia na dzien o 180 stopni. Tak zachowuje sie szmata, a nie polityk odpowiedzialny za bezpieczenstwo kraju. Tutaj nie ma kompromisow. Jezeli teraz rzad ugnie sie przed obcymi nakazami, ktore godza w bezpieczenstwo obywateli Polski, nastapi eskalacja tych i podobnych polecen. Nakaz przyjnowania migrantow islamskich jest bezprawiem w swietle wyczynow tej nacji. Najgestsze sito nie daje zadnej gwarancji. Po prostu nie ma takiego sita przez ktore nie przejdzie dobrze wyszkolony terrorysta z odpowiednio dobranym zyciorysem. To co Pan mowi to bajka, mit tworzony na potrzebe chwili.
  Jedyna droga to stanowcza odmowa wykonania polecen MOGACYCH realnie – na podstawie istniejacych faktow, stanowic zagrozenie dla bezpieczenstwa. Wystarczy tylko poszlaka, przypuszczenie o grozbie, by zgodnie z prawem moc odmowic wykonania takiego nakazu czy rozkazu.

 3. leszek1
  leszek1 :

  „Polska chce przestrzegać prawa międzynarodowego, chce być wiarygodnym partnerem, członkiem UE. I również przestrzegać zobowiązań podejmowanych przez poprzednie rządy, przez nas w ramach UE. Jednak wykonanie wszelkich zobowiązań musi przebiegać pod kątem dbałości o bezpieczeństwo państwa i obywateli”
  Jak to ladnie brzmi – tak absolutna sprzecznosc w dwu nastepujacych po sobie zdaniach.
  Minister MSW jest wystarczajaco inteligentnym czlowiekiem, by zdawac sobie sprawe z faktu, iz wsrod tysiecy przefiltrowanych i krysztalowo czystych migrantow znajda sie dziesiatki, jezeli nie setki dobrze przeszkolonych terrorystow i w Polsce rozpoczna sie zamachy bombowe, czy tez podobne wypadki zbiorowych morderstw jak w Paryzu.
  Dlatego tez, jezeli pan Minister rzeczywiscie mysli o bezpieczenstwie panstwa i obywateli, to nie moze respektowac polecen ktore wyraznie zagrazaja bezpieczenstwu panstwa i obywateli. Bez wzgledu na pogrozki i inne naciski, powinien stanowczo odmowic wykonania tego rozkazu.
  Jezeli tego nie zrobi, wpisze sie w liste zdrajcow i zbrodniarzy, poniewaz zgoda na zaplantowanie na naszej ziemi wrogiej nam kultury przyniesie w przyszlosci wprost niewyobrazalne konsekwencje, co juz zostalo udowodnione – miedzy innymi we Francji.