Nikt nie przyznał się do zamachu, jednak podejrzewa się, że zamachu dokonało Państwo Islamskie.

Jak podaje Reuters powołując się na lokalne źródła, wybuch samochodu-pułapki nastąpił w zatłoczonej handlowej ulicy w dzielnicy Amil. Według doniesień zginęło co najmniej 23 Irakijczyków a ponad 45 zostało rannych. Nikt nie przyznał się do zamachu, jednak agencja wiąże ten akt terroru z działalnością ISIS.Atak w Bagdadzie nastąpił w czasie gdy iracka armia przy wsparciu Amerykanów zacieśnia pierścień oblężenia wokół Mosulu, gdzie szacunkowo broni się około 2 tys. bojowników ISIS. Walki koncentrują się obecnie w okolicach Starego Miasta i meczetu al-Nuri. Bojownicy bronią swoich pozycji ogniem z karabinów i moździerzy a także wysyłając zamachowców-samobójców. Szacuje się, że walki o Mosul mogą potrwać jeszcze kilka tygodni. Reuters podaje, że z miasta w obawie przed walkami uciekają kolejni mieszkańcy. Od początku oblężenia miasto opuściło 355 tys. osób.

Według anonimowego źródła Reutersa w irackim ministerstwie spraw wewnętrznych, 9 irackich policjantów zostało dzisiaj wziętych do niewoli przez bojowników ISIS podczas walk w Mosulu. Rzecznik ministerstwa zaprzeczył tym doniesieniom.

CZYTAJ TAKŻE: Mosul: Broniący się islamiści używają cywilów jako żywych tarcz

Reuters / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz